AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ

Čech Kout je vicemistrem Evropy

(12.10. 2014)
Adam Kout je vicemistrem Evropy

Český motokárový závodník Adam Kout obsadil druhé místo v konečné klasifikaci mistrovství Evropy superkartů. Stejná pozice mu patřila i v závěrečném klání sezony na francouzském okruhu Val de Vienne.

Dvě kola žily Adamovy naděje na titul, který mu za všech okolností zajišťovalo jen vítězství. Start mu totiž vyšel báječně a usadil se v čele. Jeho největší soupeř Emmanuel Vinuales se ho však držel jako klíště. „Potom jsem byl na konci hlavní rovinky trochu dlouhý a on toho okamžitě využil. Objektivně však musím konstatovat, že jsem na něj dnes neměl,“ uznal Kout, jenž si pak jel svůj vlastní závod, s dostatečným náskokem před dalšími pronásledovateli. I díky tomu, že motor jeho káry fungoval mnohem lépe než v sobotu.
 
Po loňském bronzu vybojoval Adam Kout v šampionátu stříbro. Nejcennější kov přitom nevisel vůbec vysoko. „Chybělo málo. Zase ale máme motivaci pro příští rok, abychom udělali i ten poslední krůček. Můj velký dík patří Milanu Šimákovi a celému týmu MS Kart, kteří odváděli perfektní práci. Když se podíváte na dosahované časy, zjistíte, že jsme se oproti loňsku posunuli na úplně jinou úroveň,“ zhodnotil sezonu čerstvý vicemistr Evropy.
 
Konečné pořadí v 2. jízdě:
 
1. Emmanuel Vinuales (F, Anderson/DEA)
2. Adam Kout (CZ, MS Kart/DEA, +6,802)
3. Henrik Lilja (DK, PVP/PVP, +7,567)
4. Peter Elkmann (D, MS Kart/VM), +16,135)
5. Andreas Jost (D, Anderson/VM, +18,164)
Konečné pořadí ME po čtyřech závodech: 1. Vinuales 75. 2. Kout 65, 3. Elkmann 49, 4. Lilja 42, 5. Bennett (GB, Anderson/DEA) 37
 
PR
FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447