AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ

Česká vlajka vlála vysoko

(28.6. 2012)

Česká vlajka vlála vysoko
Praha, 27. června 2012 - K nesporným vrcholům motokárové sezóny patří mistrovství Evropy třídy KZ2. To letošní se jelo v německém Wackersdorfu nedaleko našich hranic. Pro české jezdce to byla určitá výhoda, protože tuto trať dobře znají a vedli si na ní dobře i v přípravných závodech. Ve startovní listině třídy KZ2 se sešlo rekordních 111 jezdců. V měřeném tréninku šokoval konkurenci Jan Midrla (BIREL/TM) z JOKA kart teamu, když byl s přehledem nejrychlejší a v novém traťovém rekordu s časem 47,243 s. 
Výsledky měřeného tréninku jsou ke stažení ZDE

Následoval kolotoč 21 kvalifikačních rozjížděk, ve kterých startoval každý jezdec šestkrát a to na jedné sadě suchých pneumatik! Součtem bodů pak bylo určeno pořadí na startu nedělního semifinále. Pro české příznivce bylo potěšující, že Jan Midrla opět vybojoval nejvýhodnější startovní pozici a předlouhý seznam výsledků kvalifikačních jízd začínal českou vlajkou. 
Výsledky kvalifikací jsou ke stažení ZDE
Jan Midrla na ME Wackersdorf 2012
Fotografie v plném rozlišení je ke stažení ZDE, alternativní fotografie ZDE
Deštivé semifinále
V neděli se začalo štěstí od jezdce JOKA kart teamu odvracet. Velkou měrou k tomu přispělo proměnlivé počasí, kdy nebylo do poslední chvíle jasné, na jakých pneumatikách se pojede. Semifinále odstartovalo na suchých a Jan Midrla jel na vlhké trati druhý se slušným náskokem. Pak ale vyhlásili sportovní komisaři po hromadné kolizi několika jezdců „slow“ fázi a pole se sjelo dohromady. Jako v hororovém scénáři následoval prudký déšť, červená vlajka, přezouvání na mokré pneumatiky a restart. Vedení se ujal Litevec Joudvirsis a Jan Midrla jezdil celý závod s odstupem třetí. V posledním kole ještě zkusil zaútočit na druhého Němce Di Martina, ale bohužel se do jejich souboje zamíchala skupina dalších jezdců a Midrla se propadl na sedmé místo v cíli.
Smolné finále
Start do nedělního finále KZ2 byl plný zmatků. Na trati bylo polosucho, lehce poprchávalo, ale většina jezdců zvolila suché pneumatiky. Po startu šel do čela Joudvirsis a vedení si udržel až do cíle. Jan Midrla dostal ránu zezadu hned v první zatáčce a jeho naděje na pódiové umístění se rychle rozplynuly. Propadl se až na poslední 34. Místo. Závod ale nevzdal a předvedl úžasnou stíhací jízdu. Bez respektu předjížděl soupeře zvučných jmen a zajížděl nejrychlejší kola. Pomyslnou cílovou pásku pak proťal na výborném 8. místě. 
Výsledky finále jsou ke stažení ZDE
Jan MIDRLA
„Na Mistrovství Evropy jsme se velmi intenzivně připravovali a průběh závodu potvrdil naše medailové ambice. Technika fungovala špičkově, škoda jen nezaviněné kolize po startu finále, která mi znemožnila bojovat o titul“.
 
 
FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447