AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ

Adam Kout na trati v Assenu obhájil evropský titul

(8.8. 2016)
 Bronz na závěr
 
V posledním klání letošního mistrovství Evropy superkartů byl Adam Kout na trati v Assenu původně klasifikován až jako pátý. Po časové penalizaci dvou soupeřů nicméně poskočil na třetí příčku.
 
„Od počátku jsem cítil, že na rovinkách nemám rychlost. Pohyboval jsem se mezi třetí a pátou pozicí, pár lidí jsem předjel, pár zase předjelo mě, zazávodil jsem si, ale nebylo to ano,“ konstatoval český reprezentant, jenž si už včera zajistil v předstihu mistrovský titul a mohl tím pádem brát relativní nezdar s nadhledem. „Zablokovala se zadní brzda, a to tak, že zadní nápravu nejde vůbec natáčet,“ vysvětlil příčinu potíží šéf Koutovy stáje MS Kart Milan Šimák. Ten slavil nemalý úspěch i jako konstruktér – nejlepší tři v konečném pořadí používají jeho podvozky!
 
 
 
 
 
A jak novopečený šampion hodnotí právě skončenou sezonu? „Byla poměrně krátká, obsahovala jen čtyři závody. Příprava ve Francii nedopadla úplně nejlépe, ale o to pečlivěji jsme se chystali na Evropu. Klíčový byl podle mě podnik v Lédenonu.
 
Na dráze, která nám neměla moc sedět, jsme posbírali hodně bodů. Od toho jsme se odrazili. Následoval dvojnásobný triumf v Doningtonu a nakonec jsme to zvládli i tady v Assenu. Chci moc poděkovat všem, kteří se o tenhle skvělý výsledek zasloužili, hlavně tátovi, který byl zároveň i největším sponzorem, panu Šimákovi a celému jeho týmu. Bez nich bych nedosáhl ničeho.“
 
 
 
Výsledky nedělního závodu:
 
1. Yannick de Brabander (B, MS Kart/VM)
 
2. Peter Elkmann (D, MS Kart/VM,+1,256)
 
3. Adam Kout (CZ, MS Kart/DEA, +2,290)
 
4. Andreas Jost (D, Anderson/VM, +9,881)
 
5. Liam Morley (GB, Anderson/DEA, +10,294)
 
 
 
 
 
 
 
Konečné pořadí ME superkartů:
 
1. Kout 116, 2. Elkmann 97, 3. De Brabander 94, 4. Morley 62, 5. Marcel Maasmann (NL, Anderson/VM) 54…
 
 
 
Kalendář Mistrovství Evropy Superkart 2016
 
 
 
20. – 22. 05. Lédenon (Francie)
 
04. – 05. 06. Donington (Velká Británie)
 
05. – 07. 08. Assen (Nizozemsko)
FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447