AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ

Adam Lacko odjíždí z Nürburgringu spokojený.

(2.7. 2018)
Lacko odjíždí z Nürburgringu spokojený. V průběžném hodnocení je už druhý
 
Obhájce titulu Adam Lacko zaznamenal v neděli na německém okruhu jedno druhé a čtvrté místo a v průběžném hodnocení poskočil už na druhou pozici za Jochena Hahna. Ani druhý pilot Oly Janes neodjíždí z Nürburgringu s prázdnou.
 
NEDĚLE
SUPERPOLE
Nedělní kvalifikace potvrdila vyrovnanost letošního ročníku, když mezi prvním a dvanáctým pilotem byl rozdíl pouhých 79 setin. „Nebudu skrývat zklamání. S časem 1:54,2 jsem čekal lepší umístění než páté místo. Konkurence je obrovská a hodně vyrovnaná,“ řekl Lacko, který pak do první nedělní jízdy odstartoval ze třetí řady.
Britský pilot Oly Janes zajel osmnáctý nejrychlejší čas. „Dneska mi nikdo časy neruší, tak je to fajn. Chtěl jsem se dostat pod 1:58, ale i tento čas ujde. Je to malý posun kupředu,“ konstatoval Oly.
 
TŘETÍ ZÁVOD
Dramatický třetí závod, ve kterém nebyla nouze o tvrdé souboje, kvůli kterým muselo odstoupit hned několik jezdců, dokončil Adam Lacko na čtvrté pozici. „Startovat na Nürburgringu na vnitřní straně z jiné než první řady, je velké riziko. Jakmile se dostanete do klinče, není úniku. To se mi bohužel také teď stalo. Ovšem jak se tak koukám kolem, mohlo to dopadnout i mnohem hůř. Jsem rád, že jsem v cíli. Určitě jsem chtěl ale víc, než skončit těsně pod stupni vítězů,“ komentoval Lacko třetí bodovanou jízdu víkendu.
 
 
To, jak ostrý byl třetí závod dokazuje i odstoupení Olyho Janese v sedmém kole, z důvodu proražené zadní pneumatiky. „Ve čtvrtém kole šli do kontaktu Vojtíšek s Recuencem a ten dostal hodiny. Já se mu pokoušel vyhnout, ale jak se točil, trefil mi zadní kolo a bylo po gumě a vlastně i po závodě. Snad už se mě ta smůla pustí,“ řekl Janes.
 
ČTVRTÝ ZÁVOD
V posledním závodě projel Adam Lacko cílem na třetí pozici. Po dodatečné penalizaci Kursima třiceti vteřinami za předjíždění na žlutou vlajku, byl Adam nakonec klasifikován jako druhý. „Start se mi hodně povedl, bylo tam sice pár kolizí, ale nic zásadního. Zkoušel jsem se dostat přes Janiece do vedení, ale ve druhé zatáčce byla žlutá vlajka kvůli Körberovi. Kursim si toho asi nevšiml a předjel mě,“ řekl Adam Lacko, který se v průběžném hodnocení posunul před Kisse a Halmovou na druhou pozici za Hahna.
 
„Určitě jsme chtěli navázat na loňské výsledky, což se úplně nepovedlo. Na druhou stranu jsem se po víkendu posunul na celkové druhé místo a z toho mám velkou radost. Je vidět, že je letošní ročník hodně vyrovnaný a důležité bude hlavně stabilně dokončovat závody, což se v každé jízdě podařilo,“ dodal Lacko.
Oly Janes se po čtvrtém závodě konečně mohl radovat. „Jsem nadšený. Po velkém trápení je z toho na závěr dvanácté místo a druhé v Promoters cupu, takže přeci jen si nějaký pohár domu přivezu.
 
Nakonec můžu odjíždět spokojený, i když vím, že jeden povedený závod nic zásadního neřeší,“ konstatoval na závěr víkendu Oly Janes, který se nakonec po dodatečné penalizaci Kursima posunul na jedenáctou pozici. Vyrovnal tak svůj nejlepší výsledek z Maďarska.  
FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447