AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ

Adam Lacko vybojoval vavříny na Slovakia Ringu i v neděli.

(19.7. 2018)

NEDĚLE
SUPER POLE 2
Adam Lacko zopakoval skvělý výsledek ze soboty a nejrychlejším časem nedělní kvalifikace si vyjel start z první pozice. „Paráda. Vyhrát oba měřené tréninky mě fakt hodně těší. Gumy zde fungují přesně jedno kolo a mně se z toho podařilo vytáhnout maximum. Bylo to ale o chloupek,“ komentoval nedělní kvalifikace Lacko.
Oly Janes si v nedělním měřeném tréninku vyjel start ze sedmé řady. „V prvním kole jsem trochu chyboval, takže jsem se to snažil napravit ve druhém. Vypadalo to dobře, ale pak se mi tam přimotal Vojtíšek a trochu mě vybrzdil,“řekl Janes.
 
TŘETÍ ZÁVOD
Adam Lacko si oproti sobotě v prvním závodu dne polepšil o jednu pozici a dojel druhý. „Start se mi tentokrát povedl a vypadalo to, že se konečně zadaří. Jochen mi to tam ale v nájezdu na cílovku poslal a nedalo se s tím nic dělat. Body za druhé místo beru,“ konstatoval Lacko.
 
 
Olymu Janesovi se třetí závod na Slovakiaringu zaryje hluboko do paměti. Právě touto jízdou získal svůj premiérový bod v evropském šampionátu, když dojel na desáté pozici. „Mám velkou radost. Akorát škoda té penalizace. I tak je to ale parádní výsledek. Nejvíc mě těší, že se mi dařilo jezdit dobré časy a držet se na dostřel,“jásal Oly, který si ze závodu odnesl také pohár za třetí pozici v Grammer cupu.
 
ČTVRTÝ ZÁVOD
Poslední pohárovou jízdu víkendu dokončil Adam Lacko na páté pozici. „Věděli jsme, že se čtvrté řady se toho moc udělat nedá. Gumy už mají něco za sebou, navíc takové vedro. Za umístění jsem nakonec rád,“ řekl Lacko, který si upevnil postavení na druhém místě v průběžném hodnocení šampionátu.
Druhý pilot Buggyry Oly Janes musel po celý čtvrtý závod bránit svou pozici, především před nájezdy Albaceteho a Breretona. „Národní“ souboj nakonec vyhrál Brereton, když se na cílové rovince dostal před Olyho o 3 setiny. „Parádní závod. Ty poslední jízdy mně nějak jdou. Škoda, že se před mě nakonec dostal Shane na cílovce, to zamrzí. Nenechám si ale zkazit závěrečné stupně vítězů. Už se těším do Mostu,“ zakončil víkend spokojený Janes, který si ze Slovenska odváží dva bronzové poháry, a především premiérové body.
FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447