AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ

BUGGYRA VYHLÍŽÍ VRCHOL SEZONY A CHYSTÁ OSLAVY VÝROČÍ 50 LET ZNAČKY.

(22.8. 2018)
Největší motoristická událost roku nejen pro Buggyra Racing tým se nezadržitelně blíží. Poslední prázdninový víkend odstartuje na mosteckém okruhu již 26. ročník Total Czech Truck Prix, kde se úřadující evropský šampion Adam Lacko pokusí před domácím publikem přiblížit vedoucímu Hahnovi. Příští týden také odstartuje Čínský šampionát tahačů, ze kterého by si David Vršecký rád odvezl vítězný hattrick.
Manažer týmu Buggyra Jan Kalivoda zval všechny fanoušky do Mostu na velkou týmovou expozici. „V našem zázemí budeme mít k nahlédnutí jak okruhové vozy, tak i Dakarské speciály včetně všech našich posádek. Celý tým takto pohromadě mají fanoušci možnost vidět pouze jednou, maximálně dvakrát do roka, takže určitě je na co se těšit,“ lákal Honza a prozradil novinku, kterou Buggyra chystá k padesátiletému výročí značky. „Je to celkem velký projekt a mohu zatím prozradit jen pár informací. Především se jedná o dárek pro naše příznivce. Bitcoin jistě všichni znají, tak i Buggyra se vydala do prostoru kryptoměn. Více informací bude vyplouvat na povrch v následujících týdnech, tak sledujte web www.buggyra.icolaunch.co a nic vám neuteče,“ prozradil Jan Kalivoda.
Stavba nového vozu a pátý ročník čínského šampionátu. To jsou dva stěžejní body v letošním programu dvojnásobného mistra Evropy a Číny Davida Vršeckého. „Nový speciál pro Adama je pro mě letos priorita, proto jsem zamítl evropský šampionát s tím, že pojedu pouze v Číně, kde obhajuji dva tituly. Bohužel se nám stavba trošku opozdila a v Mostě ho nepředstavíme. Věřím ale, že díky tomu bude ještě lepší,“ konstatoval David. „Naopak do Číny se nám to podařilo a letos budeme závodit s novým vozem a čínským motorem Wechai. Jedná se o velký technologický krok a věřím, že jdeme správným směrem. Bude to složité, konkurence se tam zlepšuje mílovými kroky, ale vidina třetího prvenství v řadě je hodně velká motivace,“ řekl David Vršecký.
Úřadující evropský šampion Adam Lacko podstoupil krátce před startem sezony operaci břicha a hrozilo, že v květnu na první závod do Misana vůbec neodjede. Nakonec v Itálii startoval a získal alespoň 26 bodů. „Vždy se chystáte, že začnete naplno, ale v našem podání byl začátek v takovém chromém nasazení. Postupně se to zlepšovalo a teď už je to skoro ideální. Musíme udělat maximum a doufat, že Jochena předjedu," uvedl Lacko. Žádný bodový plán si ale nestanovil. "Vždy říkám, že je lepší nepočítat a snažit se zajet co nejlepší výsledky. Jak člověk začne počítat a vymýšlet, tak to nedopadne," pousmál se.  
 
tz: Buggyra
FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447