AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ

Buggyru čeká závod desetiletí!

(5.10. 2017)
Buggyru čeká o víkendu v Jaramě závod desetiletí!
První plnohodnotný říjnový víkend se na okruhu Jarama poblíž Madridu uskuteční poslední závod letošního ME tahačů. Pro tým Buggyra Racing se bude jednat o závod desetiletí.
 Po až brutální dominanci v sezónách 2007 – 2009, které roudnickému týmu přinesly zásluhou Markuse Bösigera (2007) a Davida Vršeckého (2008-2009) tři individuální tituly, plus stejný počet vítězství v Poháru konstruktérů, stojí Buggyra opět těsně pod vrcholem. K zisku individuálního titulu totiž stačí Lackovi při plném bodovém zisku jediného konkurenta Jochena Hahna patnáct bodů. Jako velmi reálný se pak jeví i triumf v Poháru konstruktérů.
 
 Přesto Jarama nebude procházkou růžovým sadem, neboť o posledních krocích je známo, že bývají nejtěžší. „Pokud nedojde k totálnímu kolapsu techniky, což se nejeví jako pravděpodobné, Adam to dá. Nemá sice s vypjatými koncovkami šampionátů takové zkušenosti, jako David, na druhou stranu v Zolderu i Le Mans ukázal, že má nervy z oceli,“ konstatuje týmový manažer Jan Kalivoda. Zároveň připouští, že se v Jaramě může, byť na úkor k zisku Poháru konstruktérů, taktizovat.
 
 
 „V Jaramě nepojedeme jenom za sebe, ale za všechny partnery a fanoušky, kteří za námi vždycky stáli. Proto bude platit, že body berou jenom ti, kteří dojedou.“
 Mimochodem, v případě úspěchu ovládne Buggyra během jediné sezóny šampionáty Indie, Číny a Evropy. Něco takového tady ještě nebylo. A nejspíše hned tak nebude.

Video : https://www.youtube.com/watch?v=IumX59ANnMk
 

Petr Bošnakov
Bugggyra  
FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447