AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ

Děti čeká jízda na motokárách v Olympijském parku RIO-Lipno

(30.7. 2016)
 Dětská Kartingová akademie V Olympijském parku RIO-Lipno 2016
 
S podporou Českého olympijského výboru připravil Autoklub ČR pro malé zájemce o motorsport Kartingovou akademii, Premiérově si děti jízdu na motokárách mohly vyzkoušet již v červnu na motoristické slavnosti Legendy 2016. Nyní je před námi další díl této velice oblíbené a atraktivní sportovní disciplíny a to přímo na Olympijském parku RIO-Lipno 2016 ve dnech od 6. do 14. srpna 2016.
 
 
 
 
 
Kartingová akademie má za cíl seznámit mladé zájemce z řad dětí a jejich rodičů s krásou motokárového sportu a pomoci jim se vstupem do tohoto sportovního odvětví. Vedení Kartingové akademie se ujal zkušený jezdec a několikanásobný mistr ČR v kartingu, Jan Midrla. A jak taková Kartingová akademie probíhá? Děti jsou na začátku seznámeny s kartingovým (motokárovým) sportem, proškoleny v ovládání motokáry a chování jezdců na trati s důrazem na maximální bezpečnost.
 
V praktické části se potom učí ovládat motokáru – rozjezd, zastavení, průjezd zatáčky a reakce na vlajkovou signalizaci. Všem účastníkům akademie bude zapůjčeno veškeré vybavení od motokáry, přes helmy, nákrčníky, kombinézy až po správnou motokárovou obuv. Jízdu si může vyzkoušet každé dítě ve věku od pěti do deseti let, jedno kolo trvá necelé dvě hodiny a rodiče vyjde na symbolických 100,- Kč.
 
 
 
 
 
Zájemci se mohou hlásit předem prostřednictvím emailu akademie.karting@autoklub.cz nebo přímo v místě konání. V rámci Olympijského parku RIO - LIPNO 2016 je stanoviště Kartingové akademie umístěno v areálu Wellness Hotelu Frymburk ve Frymburku. 
 
 
 
 
Harmonogram jízd bude každý den od 6. – 14. srpna stejný:
 
Dopolední blok:
 
10:30 – 11:00 hodin REGISTRACE
 
11:00 – 12:30 hodin ŠKOLA ZÁVODNÍ JÍZDY PRO DĚTI, INSTRUKTÁŽ JÍZDY S MOTOKÁROU
 
13:00 – 13:30 hodin VYHLÁŠENÍ, PŘEDÁNÍ CEN A DIPLOMŮ
 
Odpolední blok:
 
14:30 – 15:00 hodin REGISTRACE
 
15:00 – 16:30 hodin ŠKOLA ZÁVODNÍ JÍZDY PRO DĚTI, INSTRUKTÁŽ JÍZDY S MOTOKÁROU
 
17:00 – 17:30 hodin VYHLÁŠENÍ, PŘEDÁNÍ CEN A DIPLOMŮ
 
 
O kartingovou akademii projevuje zájem stále více dětí a tým Autoklubu ČR věří, že se mezi absolventy akademie najde pár šikovných budoucích závodníků.
FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447