AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ

Hvězda Dakaru testovala vůz FABIA R5.

(12.9. 2017)
Hvězda Rally Dakar testovala vůz ŠKODA FABIA R5
 
Automobilový a motocyklový sport se od sebe značně liší a nestává se příliš často, aby se tyto dva světy bezprostředně protnuly. Ovšem tento týden k takovému setkání došlo. Rakouský motokrosař a účastník dálkových soutěží Matthias Walkner dostal možnost otestovat vůz ŠKODA FABIA R5.
Cenné rady Matthiasi při jeho prvním setkání se světem automobilových soutěží předával Raimund Baumschlager, jedenáctinásobný mistr Rakouska v rally a majitel týmu BRR Baumschlager Rallye & Racing.
 
„Jsem obrovský automobilový nadšenec a už dlouho jsem si velice přál, abych mohl otestovat soutěžní auto,“ tvrdí Matthias Walkner. „Splnil se mi sen, když jsem si díky podpoře společnosti ŠKODA Rakousko mohl vyzkoušet špičkový vůz, jakým je FABIA R5. Motocykly samozřejmě zůstávají v nejbližší budoucnosti mou prioritou, ale později bych si život na čtyřech kolech rozhodně uměl představit.“
Jako mistr světa v motocyklových dálkových soutěžích z roku 2015 a druhý muž konečného hodnocení kategorie motocyklistů na Rally Dakar 2017 věděl Walkner o rally mnohé už před tímto testováním. Sám však připouští, že řízení špičkového soutěžního vozu, jako je FABIA R5, s sebou přináší spoustu dalších výzev.
 
 
„Závodění s motocyklem a autem si je v lecčems podobné,“ popisuje Walkner. „Snažíte se jet co nejrychleji, hledáte nejrychlejší stopu a správný brzdný bod. Ale je tu samozřejmě i mnoho rozdílů a já se mám od ‚velkého mistra‘ Raimunda ještě hodně co učit.“
Na Raimunda Baumschlagera udělal Walkner během testu dobrý dojem. Rakouská soutěžní legenda o schopnostech motorkářské hvězdy nepochybuje.
 
 
„Jako každý sportovec se i Matthias rychle učí. Okamžitě dokázal převést mé tipy a pokyny do praxe,“ chválí Raimund Baumschlager. „Kromě toho si na trati počíná velice odvážně. Nemá problémy s pozdním brzděním, ani respekt z vyšších rychlostí. Ovšem já jsem od něj něco takového očekával!“
Je tedy možné, že světy závodění na dvou a čtyřech kolech zase nebudou tak vzdálené jeden od druhého. Každopádně Matthias se za volantem speciálu FABIA R5 brzy objeví znovu. Už nyní je naplánováno další testování a také start v roli předjezdce při ŠKODA Rallye Liezen (29. až 30. září).
Pro Walknera to bude zcela nova výzva, ale s ohledem na jeho zkušenosti a výsledky lze očekávat, že se jí dokáže směle postavit. A kdo ví, třeba jeho závodnická budoucnost bude spojena jak s jednostopou, tak s dvoustopou technikou.
 
 
 
 
 
 
 
 
https://www.skoda-motorsport.com/
FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447