AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ

Italské mistrovství Gruppo Peroni již o víkendu v Brně!

(6.6. 2017)
Italské mistrovství Gruppo Peroni
Comeback temperamentních závodů na Masarykův okruh
Brno – Nejen italští závodníci, ale i zkušení jezdci z celé Evropy dorazí o víkendu 10. a 11. června na Masarykův okruh. V rámci šampionátu Gruppo Peroni se představí piloti cestovních, GT a historických vozů. Závodní víkend lze považovat za znovuobnovenou premiéru – Gruppo Peroni se do Brna vrací po deseti letech.
Pro jezdce šampionátu je závod na Masarykově okruhu jediným, který v sezóně absolvují mimo Itálii. „Pro týmy národní série nikdy není jednoduché vycestovat za hranice. Přesto se nám podařilo dát dohromady velmi zajímavý závodní víkend s atraktivní startovní listinou. Na místní trať se těšíme. Je dlouhá, široká a hlavně rychlá. Zkrátka nabízí všechno, co má správný závodní okruh mít,“ jmenuje hlavní pozitiva jediné zahraniční zastávky prezident závodu Sergio Peroni.
Tříhodinová vytrvalostní bitva
Diváci se mohou těšit na pět vypsaných kategorií, kterým dominuje tříhodinový vytrvalostní závod. V něm se objeví cestovní, GT a sportovní vozy. „Stroje těchto tříd pojedou společně, byť bodování bude samostatné. Během 3 hodin, po které závod trvá, musí týmy absolvovat dvě zastávky v boxech, při kterých se vymění řidiči,“ představuje klání manažerka závodu Jana Božková z Automotodromu Brno.
Na startovním roštu se objeví favorité na celkové vítězství v šampionátu. V tzv. Gold Cupu, který je vyčleněn pro závody GT vozů, to bude například dvojice bratrů Zumsteinových v Mercedesu GT, kteří stylem start-cíl zvítězili v prvním závodě sezóny na trati v Mugellu. Konkurencí jim budou především držitelé loňského titulu Biter a Kocabiyik pilotující BMW Z4.
 
 
Na startovní listině nechybí prototypy ani historické vozy
Piloti startující v tzv. Master Tricolore Prototipi za sebou mají už dva domácí závody. Bude zajímavé sledovat, jak neznámá trať ovlivní jejich výkony. Součástí Gruppo Peroni je i oficiální italský šampionát historických vozů. Díky tomu závod disponuje dostatečnou autoritou, aby se ve startovní listině objevily ikonické vozy, jako jsou Porsche 935 Turbo, Jaguar typu E nebo auta specializovaných britských značek TVR a Davrian.
O vítězích továrních pohárů rozhodne řidičský um
Renault Clio Cup a Entry Cup, kterého se účastní pouze vozy Renault Twingo. Tyto dvě kategorie jsou lákavé především tím, že všechny stroje pohání identické motory. Tovární poháry při Gruppo Peroni tak nabízejí velmi soutěživé a náročné prostředí. Proto se jich rádi účastní přední italští piloti GT vozů. Pro diváky to znamená atraktivní podívanou plnou předjížděcích manévrů.
Vstupné za stovku a velkoplošná obrazovka v cílové rovince
V sobotu i neděli mohou diváci navštívit otevřené přírodní tribuny C a F a sedadlové tribuny u cílové rovinky T3 a T5. Přístupný bude i paddock. Detailní přehled o dění na trati zaručí velkoplošná obrazovka umístěná naproti sedadlovým tribunám. Jednodenní vstupné činí 100 korun, parkovné je zdarma.
FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447