AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ

Jan Kopecký vyhrál Barumku a obhájil český titul

(30.8. 2016)
 Triumf značky ŠKODA na Barum rally: Kopecký obhájil titul v českém mistrovství v rally

› Bezchybná bilance: Posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler dosáhla v pěti dosavadních závodech pěti vítězství v sezóně v domácím mistrovství MČR a v předstihu si zajistila titul
› Čtvrtý národní mistrovský titul pro Jana Kopeckého po triumfu na Barum Czech Rally Zlín proti evropské elitě – netradiční červeno-černé provedení vozu nadchlo fanoušky
› Michal Hrabánek: „Optimální odměna za tvrdou práci celého týmu“


Zlín, 28. srpna 2016 – Tovární posádka ŠKODA Jan Kopecký/Pavel Dresler vyhrála Barum Czech Rally Zlín a v předstihu tak obhájila titul v českém mistrovství v rally (MČR). Kopecký po vítězstvích v letech 2004, 2012 a 2015 vyhrál domácí mistrovství počtvrté. Zkušený jezdec nebyl se svým vozem ŠKODA FABIA R5 v působivém červeno-černém netradičním provedení poražen ani na pátém podniku sezóny MČR a prosadil se i proti evropské elitě.

Úspěšná posádka ŠKODA Kopecký/Dresler sváděla během tří dnů rally dramatický souboj s ruskou posádkou Alexej Lukjaňuk/Alexej Arnautov, která po nehodě na poslední rychlostní zkoušce všechny šance ztratila.

 


„Barum Czech Rally Zlín je klasický podnik a také letos byla skutečným vrcholem sezóny. Blahopřání Janu Kopeckému a Pavlu Dreslerovi, kteří si v dramatickém duelu udrželi pevné nervy a přivezli domů vítězství. Obhájili jsme tak s vozem ŠKODA FABIA R5 mistrovský titul z loňského roku. Jan Kopecký a Pavel Dresler si i v pátém podniku v této sezóně udrželi čistý štít, a to hovoří za vše. Úspěšná obhajoba titulu je na konci optimální odměnou za tvrdou práci celého týmu,“ řekl šéf ŠKODA Motorsportu Michal Hrabánek.

Barum Czech Rally Zlín tvořilo letos 15 rychlostních zkoušek o celkové délce 229,94 měřených kilometrů, z nichž posádka Jan Kopecký/Pavel Dresler vyhrála celkem deset. Tradiční rally byla ve znamení souboje tovární posádky ŠKODA s ruskou dvojicí Alexej Lukjaňuk/Alexej Arnautov. Po celou rally dělilo obě posádky pouze několik sekund.

Na poslední rychlostní zkoušce ruská dvojice po nehodě z druhého místa odstoupila. Tisíce nadšených fanoušků prožívaly drama zblízka a jásaly, když dvojice Kopecký/Dresler přijela s vozem FABIA R5 v netradičním červeno-černém provedení do cíle. Kopecký se v cíli neubránil slzám.

„Svoji radost ani neumím vyjádřit slovy. Zajeli jsme zde na Barum rally nejen páté z možných šesti vítězství sezóny, ale navíc jsme rozhodli české mistrovství v rally. Vyhrát titul je vždy velice těžké, ale obhájit ho je ještě těžší,“ řekl Jan Kopecký.

 

„FABIA R5, grandiózní tým ŠKODA Motorsport a má rodina jako morální podpora, ti všichni mi tento milník mé kariéry umožnili. Při tak vysoké úrovni jako byla zde ve Zlíně, bylo vidět, jak silné máme auto. Velký kompliment patří také Alexeji Lukjaňukovi a Alexeji Arnautovi, kteří nám to po celý víkend dělali velice těžké.“

Celkem bylo na rally kolem Zlína na startu jedenáct vozů ŠKODA FABIA R5, nakonec jim připadlo prvních pět míst. Tomáš Kostka obsadil druhé místo před Janem Černým. Posádka Fabian Kreim/Frank Christian jedoucí s podporou týmu ŠKODA Motorsport skončila i přes proraženou pneumatiku na místě pátém. „Jsem s naším výkonem na Barum Czech Rally Zlín spokojený. Nadšení českých fanoušků je enormní a bylo hezké, že jsem opět mohl v Česku sbírat zkušenosti,“ řekl Kreim.


Konečný stav Barum Czech Rally Zlín:
1. Kopecký/Dresler (CZ/CZ) ŠKODA FABIA R5 2:07.34,7 hod.
2. Kostka/Kučera (CZ/CZ) ŠKODA FABIA R5 + 2:34,0 min.
3. Černý/Černohorský (CZ/CZ) ŠKODA FABIA R5 + 2:41,9 min.
4. Valoušek/Havelková (CZ/CZ) ŠKODA FABIA R5 + 3:47,7 min.
5. Kreim/Christian (D/D) ŠKODA FABIA R5 + 5:16,1 min.

 


Číslo dne: 4
Tovární jezdec ŠKODA Jan Kopecký vyhrál na Barum Czech Rally Zlín po letech 2004, 2012, 2015 svůj čtvrtý titul v českém mistrovství. A to zaslouženě: se spolujezdcem Pavlem Dreslerem triumfoval v aktuální sezóně českého mistrovství v rally (MČR) na všech pěti konaných rally. To, že tato dvojice jezdí jinou ligu, dokazuje náskok 2:34,0 min na druhou posádku na Barum Czech Rally Zlín, Tomáš Kostka/Ladislav Kučera.


Mistrovství ČR v rally (MČR)
Soutěž Datum
Rally Šumava Klatovy 29.04.–30.04.2016
Rally Český Krumlov 27.05.–28.05.2016
Rally Hustopeče 17.06.–18.06.2016
Rally Bohemia 02.07.–03.07.2016
Barum Czech Rally Zlín 26.08.–28.08.2016
Rally Příbram 30.09.–01.10.2016ŠKODA Motorsport:
ŠKODA je v motoristickém sportu úspěšná už od roku 1901. Ať už na okruzích, nebo při automobilových soutěžích – ŠKODA slavila vítězství a zisky titulů na celém světě. Vrcholnými okamžiky v historii značky bylo několik vítězství ve FIA Mistrovství Evropy (ERC), ve FIA Asijsko-pacifickém mistrovství (APRC) a v Intercontinental Rally Challenge (IRC), nebo vítězství v Mistrovství Evropy cestovních vozů v roce 1981. ŠKODA několikrát triumfovala i na nejslavnější a nejstarší rally na světě. Na Rally Monte Carlo, která se pravidelně koná od roku 1911, si ŠKODA několikrát dojela pro vítězství ve své třídě.

V roce 2015 slavila ŠKODA čtyři vítězství ve FIA Mistrovství světa (WRC 2) se svým novým soutěžním vozem ŠKODA Fabia R5. Vůz s pohonem všech kol, vybavený nejnovější technikou, bylo mezinárodní automobilovou federací FIA homologován 1. dubna 2015. Hned po první sezóně s novým vozem ŠKODA Fabia R5 zajistila tovární posádka Pontus Tidemand/Emil Axelsson (S/S) pro značku ŠKODA čtvrtý mistrovský titul APRC v řadě.

 

Tento vítězný vůz navíc získal i pět národních titulů. Nový soutěžní vůz ŠKODA Fabia R5 úspěšně pokračuje v hrdé sportovní tradici značky ŠKODA. Jeho předchůdce, Fabia Super 2000, byl nejúspěšnějším modelem ve 115leté sportovní historii značky ŠKODA. Tovární posádce Jan Kopecký/Pavel Dresler (CZ/CZ) se s vozem z Mladé Boleslavi s pohonem všech kol podařil historický úspěch – jako první posádka v historii získali ve dvou letech po sobě mistrovský titul v hodnocení jezdců v ERC a poté i v APRC. V letech 2009 až 2014 získali jezdci s vozy ŠKODA Fabia Super 2000 na celém světě celkem 50 národních a mezinárodních titulů.

V roce 2016 nastupují posádky Pontus Tidemand/Jonas Andersson (S/S), Jan Kopecký/Pavel Dresler a Esapekka Lappi/Janne Ferm (F/F) s vozy ŠKODA Fabia R5 na start FIA Mistrovství světa v rally (WRC 2).


ŠKODA AUTO
› je jedna z nejstarších automobilek na světě. Od roku 1895 se v sídle firmy v Mladé Boleslavi vyráběla nejprve jízdní kola, brzy následovaly také motocykly a automobily,
› má v současnosti následující modelové řady osobních automobilů: Citigo, Fabia, Rapid, Octavia, Yeti a Superb,
› v roce 2015 dodala zákazníkům celosvětově více než 1 milion vozů,
› od roku 1991 patří Volkswagenu, jednomu z globálně nejúspěšnějších automobilových koncernů. ŠKODA AUTO v koncernovém svazku samostatně vyrábí a vyvíjí vedle vozů také komponenty jako motory a převodovky,
› provozuje tři výrobní závody v České republice; vyrábí v Číně, Rusku, na Slovensku a v Indii většinou prostřednictvím koncernových partnerství, dále také na Ukrajině a v Kazachstánu ve spolupráci s lokálními partnery, zaměstnává celosvětově více než 26 600 pracovníků a je aktivní na více než 100 trzích.

FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447