AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ

Jan Midrla na stupních vítězů

(10.7. 2012)

Třetí závod pětidílného seriálu německého mezinárodního mistrovství motokár DKM hostil jezdecky náročný okruh v Ampfingu nedaleko Mnichova. Velice dobře obsazený a perfektně organizovaný seriál DKM patří v současné době mezi nejkvalitnější v Evropě. Ve třídě KZ2 se sešlo 48 jezdců včetně několika hvězd KZ1 a nechyběli ani oba čerství mistři Evropy Jorrit Pex (KZ1) a Simas Jouvirdsis (KZ2). Výbornou formu v Ampfingu potvrdil Jan Midrla z Joka kart teamu, na kterém bylo vidět, že si chce spravit chuť po smolném ME ve Wackersdorfu. V měřeném tréninku bylo pořadí následující: 1. Jorrit Pex, 2. Simo Puhakka, 3. Yard Pex, 4. Jan Midrla - kompletní výsledky jsou ke stažení ZDE. Po sobotních rozjížďkách v neděli následovaly dvě finálové jízdy na 24 kol. V prvním finále zvítězil Jorrit Pex a fantastické druhé místo obsadil Jan Midrla (BIREL/TM)! Kompletní výsledky jsou ZDE. Druhé finále vyhrál opět Jorrit Pex, druhý byl Simo Puhakka a bronz bral Jan Midrla – kompletní výsledky jsou ZDE. V průběžném pořadí je Jan Midrla na výborném třetím místě za piloty KZ1 Pexem a Hanssenem – průběžné pořadí najdete ZDE. Předposlední závod DKM 2012 se koná 17. – 19. srpna v Hahnu.