AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ

Kolomajz zahájil přípravu na Dakar 2018.

(16.2. 2017)
Nezničitelný Kolomý zbrojí na Dakar 2018
Přestože vstupujeme teprve do druhého měsíce nového roku, má Martin Kolomý, stejně jako většina dálkových závodníků vrchol sezóny v podobě účasti na Rally Dakar za sebou. A byť je technika na cestě zpět, zahájil přípravu na Dakar 2018.
Přestože Martinovi uniklo potřetí za sebou umístění v první desítce, po odeznění emocí hodnotí svou letošní dakarskou účast pozitivně. „Po první etapě jsem vedl, celé tři etapy jsem mohl pomýšlet na celkové vítězství, což se mi v minulosti nikdy nepodařilo. Pak už to sice v důsledku technických obtíží nebylo tak slavné, ale přes veškeré problémy klady jednoznačně převažují,“ konstatuje Martin.
 
 
Zároveň odmítá spekulace ohledně toho, jak by si na trati vedl místo Phoenixe osvědčený Fat Boy. „V první řadě se na, kdyby, nehraje. A Phoenix je lepší auto na úrovni Kamazu a Iveca, posunuli jsme se o generaci dále.“
Vzhledem k tomu, že technika pluje do Evropy, návrat je naplánován na 20. února, plní Martin tradiční po dakarský rituál v podobě plnění povinností vyplývajících ze sponzorských smluv a plánování nové sezóny. „Nevyučuji, že letos pojedu znovu čínský šampionát tahačů, čekáme na případnou nabídku ze strany pořadatele ruské Silk Way. Do toho několik závodů mistrovství světa cross-country, testování, vývoj.
A pak se jednoho dne probudím a zjistím, že další den vezeme auto do Le Havru a je před námi další Dakar. Už se docela těším,“ říká Martin Kolomý se smíchem.
 
 
 
 
 
Petr Bošnakov
http://www.buggyra.com/ 
FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447