AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ

Motormix Profisim setkání závodníků 2014

(27.3. 2014)
Již dvakrát se konalo Motormix Profisim setkání závodníků z Brna i z Moravy, kterého se vloni zúčastnilo 15 automobilových i motocyklových závodníků. Další ročník akce se ukuteční již tento čtvrtek v podvečer, přičemž jezdci budou mít opět možnost setkat se s několika zástupci Motormixu, tedy známého internetového a televizního motoristického magazínu, ale také s několika dalšími novináři se zájmem o motoristický sport z dalších médií. Opět je pak čeká možnost „potrénovat“ si v pomalu končící zimní závodnické pauze na trenažérech.
 
„Bylo vidět, že všichni ti závodníci, kteří tu byli, mají už něco najeto a od začátku bylo znát, že umí jezdit. Většinou, když k nám přijde běžný zákazník, tak skončí ve skále hned v první zatáčce,“ pochvaloval vloni účastníky akce Martin Šmerda z fy Profisim.
 
„Je to dobrá zábava a navíc případná havárie je tady na trenažéru mnohem levnější, než skutečná havárie. Byla to velmi vydařená akce a díky za pozvání i za její uspořádání,“ usmíval se vloni po akci Martin Hudec, který zajížděl nejrychlejší časy. A zatímco tento třebíčský jezdec vloni startoval na několika soutěžích MS v rallye, letos své aktivity přesunul do seriálu ME. Proto také letos bude chybět, neboť jej stejně jako třeba Jaromíra Tarabuse s Danem Trunkátem čeká Rallye Akropolis v Řecku.
 
„Věřím, že se i letos akce vydaří, i když je zřejmé, že posun z února na závěr března se nepovedl. Někteří pozvaní soutěžáci jsou v Řecku, vrchaři a okruhoví jezdci se pak chystají na páteční testování, či víkendový závod do vrchu Brněnský Drak nebo alespoň dokončují přípravu svých závodních strojů. Další závodníci zase zjevně žádnou propagaci nepotřebují nebo možná jen neumí otevřít email….,“ podotýká Pavel Jelínek, šéfredaktor MotorMIXu a organizátor akce.
 
„Nicméně opět se na setkání chystá řada závodníků, včetně třeba jezdce MS (Superstock 1000) Ondřeje Ježka. Z motorkářů se dále objeví Michal Šembera , či veterán Frankie Mrázek . Z okruhových jezdců se zase objeví třeba Zbyněk Buchta, Hynek Charouz a Dan Suchý , ze soutěžáků přijde na své roky za závodním volantem zavzpomínat Mirek Jančík a přijet by měly i dvě kočky z Vysočiny – mamka a dcera Čihákovy. Zastoupen bude i rodinný tým otce a synů Chytilů, vyznavačů závodů do vrchu. A zmínit můžeme i mladého talentovaného závodníka Michala Žáčka, který sice ještě navštěvuje základní školu, ale již má na kontě řadu úspěchů v závodech do vrchu. V jednání pak máme dokonce Karla Haniku, ale ja jasné, že je časově po návratu z prvního závodu MS silničních motocyklů hodně vytížený a že tedy možnost, že bude mít čas dorazit, není velká,“ doplňuje Pavel Jelínek.
 
Účastníky čeká možnost vyzkoušení závodních trenažérů Profisim, kde jsou připraveny různé tratě, aby to jezdci měli pestřejší.
 
Profisim:
Firma Profisim pak nabízí zájemcům po domluvě předem možnost svezení přímo ve svém domovském sídle za Renocarem nedaleko nádraží Brno Slatina, ale nabízí také možnost zapůjčení trenažérů na akce po celé republice. Nově pak také trenažéry vyrábí a nabízí za slušné ceny v porovnání se srovnatelnými zahraničními výrobky.
MotorMIX:
MotorMIX je jednak televizní motoristický magazín s již zhruba dvacetiletou tradicí, který má premiéru každé dva týdny, ale zároveň jen o pár let „mladší“ internetový magazín s každodenní aktualizací. Věnuje se prakticky všem odvětvím motoristického sportu i všeobecným motoristickým tématům. Součástí webu je i velmi bohatá fotogalerie od několika desítek autorů. Televizní MotorMIX pak je k vidění na satelitu Astra i na různých kabelových televizích, ale také v archivu na internetu. Nový díl televizního MotorMIXu je k vidění ZDE.
 
Seznam účastníků, kteří potvrdili účast na čtvrteční akci
Ondra Ježek ( moto - okruhy)
Michal Šembera ( moto - okruhy)
Frankie Mrázek ( moto - klasické přírodní okruhy)
Zbyněk Buchta ( okruhy)
Dan Suchý ( okruhy, rallye)
Hynek Charous ( okruhy)
Michal Žáček ( vrchy)
Mirek Jančík ( rallye)
Martin Chytil ( vrchy)
Ondra Chytil ( vrchy)
Přemek Řihánek ( amatérský rallyekros a zároveň fotograf MotorMIX.cz)
Atd… ( další jezdci jsou ještě stále v jednání)
Tisková informace MotorMIX březen 2014
V Brně 26. března 2014
http://www.motormix.cz/tv-motormix
http://www.profisim.cz
FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447