AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ

Motormix Profisim setkání závodníků je minulostí

(7.4. 2014)
Do třetice se v minulých dnech konalo Motormix Profisim setkání závodníků z Brna i z Moravy, kterého se zúčastnila více než desítka automobilových i motocyklových závodníků. Akci v provozovně fy Profisim pak předcházela „generálka“ pro fotografy a spolupracovníky, či přátele MotorMIXu.
 
Pozvaní jezdci měli opět možnost setkat se s několika zástupci Motormixu a také s několika dalšími novináři se zájmem o motoristický sport. Přitom letos se opět potvrdilo, že zájem medií o motoristický sport (alespoň pokud jde o jihomoravskou metropoli) je minimální. Nicméně akce se vydařila a k vidění zde byla třeba i silniční verze vozu McLaren.

To hlavní se ovšem konalo uvnitř a za volanty několika trenažérů. Letos nejrychlejšími jezdci byli dva motocykloví závodníci - jezdce MS (Superstock 1000) Ondřej Ježek a Michal Šembera. Povykládat si ovšem již tradičně přišel také veterán Frankie Mrázek, který i po sedmdesátce stále jezdí závody na přírodních okruzích.
Z okruhových jezdců se objevil Zbyněk Buchta a Hynek Charouz, přičemž právě Buchta, jezdící český a zároveň zónový šampionát s Ginnetou, předváděl na trenažéru rovněž skvělou jízdu a dobře si podle svých slov zatrénoval. Pozvaní soutěžní jezdci Trunkát a Hudec bohužel zrovna závodili na rallye Acropolis, takže soutěžáky zastupoval jen Mirek Jančík , který vzpomínal na roky roky strávené za závodním volantem.
 
Zastoupen byli rodinný tým otce a synů Chytilů, vyznavačů závodů do vrchu a pěkně si zazávodil také teprve třináctiletý závodník Michal Žáček, který sice ještě navštěvuje základní školu, ale již si připsal řadu závodnických úspěchů.
Za zmínku stojí i účast Zdeňka Franty, který na závody historických vozů připravuje atraktivní vůz Jaguár a k vidění mimochodem bude již brzy v akci na okruhu v Brně. Zajímavým hostem pak jistě byl i Jaroslav Ježek senior, který stál u zrodu halových superkrosů v brněnském Rondu. „Škoda nezájmu některých závodníků a také dalších médií. Nicméně akce se jistě opět vydařila a celkově se jí zúčastnilo na tři desítky osob. Tentokrát jsme se netrefili s termínem, protože někteří závodníci byli v Řecku a další pak dolaďovali své vozy na testování a na brněnského Draka. Kdo ale dorazil, byl jistě spokojen,“zhodnotil třetí ročník akce její organizátor Pavel Jelínek, šéf internetového a zároveň také televizního MotorMIXu.
 
 
Profisim: Firma Profisim pak nabízí zájemcům po domluvě předem možnost svezení přímo ve svém domovském sídle za Renocarem nedaleko nádraží Brno Slatina, ale nabízí také možnost zapůjčení trenažérů na akce po celé republice. Nově pak také trenažéry vyrábí a nabízí za slušné ceny v porovnání se srovnatelnými zahraničními výrobky.
 
MotorMIX: MotorMIX je jednak televizní motoristický magazín s již zhruba dvacetiletou tradicí, který má premiéru každé dva týdny, ale zároveň jen o pár let „mladší“ internetový magazín s každodenní aktualizací. Věnuje se prakticky všem odvětvím motoristického sportu i všeobecným motoristickým tématům. Součástí webu je i velmi bohatá fotogalerie od několika desítek autorů. Televizní MotorMIX pak je k vidění na satelitu Astra i na různých kabelových televizích, ale také v archivu na internetu.
http://www.motormix.cz/tv-motormix/42366-2014-03-24-21-22-35
V Brně 3. dubna 2014
http://www.motormix.cz/tv-motormix
http://www.profisim.cz
FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447