AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ

Pavilon F na Autosalonu v Brně ovládl nyní MotorMIX

(6.4. 2013)
Pavilon F na Autosalonu v Brně ovládne nyní MotorMIX
 
11. ročník veletrhu Autosalon Brno 2013 má za sebou již úvodní dva dny, ale právě nyní jej čeká největší nápor. Tedy víkendový vrchol, kdy lze očekávat zcela největší nával. Odhad pátečních návštěv hovoří o řádově až 15 tisících návštěvníků nejen z Brna a Moravy, takže pavilony P a F byly po celý den slušně zaplněny obdivovateli nových, ale i třeba závodních aut. Výstavka závodních speciálů, organizovaná MotorMIXem, se pak od pátečního večera opět rozrostla a tak v pavilonu F nyní dominují "závoďaky", jejichž počet již přesáhl 50 kusů.
 
V pavilonu F jsou k vidění lehce jeté vozy a na oba víkendové dny bude připraven program Promotýmu pod taktovkou Petra Kotka. V pátek večer pak skončil veletrh Motorsport EXPO pro odbornou veřejnost, který byl naplánován na úvodní dva dny Autosalonu. Největší část "efka", nacházejícího se hned vedle nejnovějšího a největšího "péčka" pak nyní zabírá expozice závodních automobilů, která se každým dnem rozrůstá. Vznikla díky spolupráci BVV s MotorMIXem, tedy televizním a internetovým motoristickým magazínem, a jeho šéfem Pavlem Jelínkem.
 
Doslova flotilu vozů Lotus zde vystavuje brněnský tým KT motorsport, který předvádí šest vozů a navíc i dvě motokáry ze své motokárové půjčovny, přemístěné před pár týdny do těsného sousedsví brněnského výstaviště. Poslední vůz, největší a nejsilnější novinka týmu, dorazil až s jednodenním zpožděním a přímo z dílny, ale nyní již je "na značkách"... V pátek ráno přibyl také zajímavý KTM X-Bow, rovněž určený pro okruhy nebo i závody do vrchu, ale největší přírůstek exponátů nastal po skončení sousedního "Expa", tedy v pátek večer.
 
 K výstavce totiž přibyly okruhové BMW M3, Nissan GTR, Porsche 911 GT3, školní formule, španělský prototyp BRC, či dětská raccer buggy a další. Ve hře je ještě jeden bonbónek a to Audi WTTR DTM Vladimíra Vitvera. Zda zůstane na veletrhu nebo odjede na testování, to ale bylo večer ještě otázkou a jasno bude až ráno.
V pavilonu F je možné rovněž zdarma vyzkoušet závodní trenažéry ( ale z důvodu velkého zájmu je nutné zájemce losovat, případně si výhru mohou vyzvednou výherci ze soutěží MotorMIXu), zájmu návštěvníků se těší i promítání sestřihů ze závodů nebo také z expedic s Tatrou 805 Petra Kopečného z Brna, kteří společně projeli pět kontinentů světa. Od soboty pak přibyde další velkoplošná televize, kde bude k vidění také televizní MotorMIX.
Mnoho aktuálních a pěkných fotek pak je k vidění na internetových stránkách www.motormix.cz ( a samozřejmě i jinde). Zajímavostí byla mimo jiné také návštěva moderátorky jedné z tuzemských televizí Evy de Castelo, která v pavilonu F "fotila" sérii fotografií, jak opravuje jeden z vystavených vozů,, ale nafotila také zajímavé fotografie s jedním ze závodních exponátů, konkrétně s trucktrialovou Avií Bohumila Čápa, která je pro návštěvníky pozvánkou na blížící se závod ME v trucktrialu v Drnovicích na Blanensku.
Jak již jsme informovali, na Autosalonu Brno mají návštěvníci podstatně větší možnost vyzkoušet si vybrané modely některých automobilek, než tomu bylo v minulosti, a také si ji většinou dosti užívají. Expozice motosportu ( a MotorMIXu) se nachází v pavilonu F. Autosalon Brno skončí v pondělí, kdy mimochodem třeba studenti odborných škol mohou přijít zdarma.
 
 
 
 
Seznam závodních vozů a motocyklů v expozici MotorMIX :
 
Škoda 1000 MB Delux
ŠKODA 110 R
ŠKODA 110 R ( v sériovém provedení - pro porovnání)
ŠKODA 120 S
ŠKODA 130 L
Formule Easter MTX 1-03
Jema 630 GT
Ford Escort 1.6 Xr3
Lancia Delta HF Integrale 4x4
Lancia Delta HF Integrale
Škoda FABIA 1.9 Tdi PD 4x4
Toyota Celica 2.0 Gti
Škoda 105L
ŠKODA Felicia Sport
Toyota Celica Typ: 2.0 Gti
Mercedes Benz 500 SLC Typ 5.0/500 SLC RALLY VERSION
MERCEDES BENZ 280S
Alfa Romeo 1.3 GT Junior
Renault R5
BMW M3 GTR
BMW 130i
BMW M3 E92 GT4
Lotus Exige S1
Lotus Exige GT-R
Lotus Evora GT-R
Lotus Elise Typ 111R
Lotus EUROPA S. 2.0T 147KW
KTM X-Bow
španělský prototyp BRC
dětská raccer buggy
školní formule Rebels
 
AVIA 31D 4X4
TATRA 815 2T0R45 4X4.1
TATRA 803 (modifikovaná replika)
TATRA 805 Expediční - rok 1957
Ford F350 4x4SD CREW CAB PickUP ( + návěs - před pavilonem)
Nissan Navara D40 Typ Double Cab
Suzuki LTZ 400 Typ Quadsport
NISSAN Z350 Typ: Z33 FAIRLAIDY
Trocky Evo1 Mitsubishi Pajero
motocykl Ducati - 2x
Blata - minibike ( několik modelů)
Blata - čtykolka atd
2 x závodni trenažér ( rallye, okruhy, letadla, rallyecross)
Audi WTTR DTM ??????
atd atd
 
 
Datum konání - Autosalon Brno : 4. – 8. dubna 2013 , tedy čtvrtek až pondělí
Specializovaný veletrh Motorsport Expo 2013 - 4- a 5. dubna 2013 - UKONČENO
 
 
MotorMIX a TV MotorMIX
MotorMIX je jednak televizní motoristický magazín s již zhruba dvacetiletou tradicí, který má premiéru každé dva týdny, ale zároveň jen o pár let „mladší“ internetový magazín s každodenní aktualizací.
Televizní i internetový MotorMIX se věnují prakticky VŠEM odvětvím motoristického sportu i všeobecným motoristickým tématům – od Dakaru přes rallye, včetně světové rallye, závody do vrchu, na okruzích i v terénu. A to závodům, automobilů i motocyklů. Nechybí ani okruhové trucky či trucktrial atd atd, přičemž MotorMIX je i mediálním partnerem řady týmů a také řady různých podniků nebo i seriálů akcí. Součástí webu pak je i velmi bohatá fotogalerie od několika desítek autorů.
TV MotorMIX je vysílán v lokálních a regionálních televizích v několika různých městech celé republiky a již více než rok na satelitu Astra. Je rovněž ke snadnému stažení k dispozici na internetu i facebooku. Stačí kliknout na tlačítko play nebo „ulož jako“. Pořad je ve spolupráci s Regionální televizí vysílán na satelitu Astra 3B na frekvenci 12 168 MHz (polarizace Vertikální, SR 27500, FEC 3/4, norma DVB-S, kódování žádné - FTA). V rámci stejného vysílání jej tedy lze naladit a vidět ve většině velkých kabelových operátorů vč. UPC a to vždy o víkendech v různých časech během dne.
 
Adresa ke stažení aktuálního dílu MotorMIXu je zde :
http://www.motormix.cz/video/motormix13_brezen02.wmv
Další díly pak jsou ke stažení zde: http://www.motormix.cz/tv-motormix
 
Kontakt na redakci - Pavel Jelínek : Mobil : 732 223456
Email : tvmotormix@seznam.cz , pavel@motormix.cz
Web: www.tvmotormix.cz www.motormix.cz
 
Tisková informace MotorMIX březen 2013
V Brně 5. dubna 2013 
FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447