AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ

Poděkování obcím, které podpořily konání mostecké rallye!

(24.5. 2017)
 Obce byly k uspořádání The Most RALLY vstřícné, patří jim dík
Automobilová rally je specifickou sportovní disciplínou, a to vzhledem k místu jejího konání. Zatímco většina odvětví sportu se odehrává v uzavřených prostorách, tedy na stadionech, v halách či specializovaných areálech, rally při rychlostních zkouškách využívá běžné silnice a cesty v otevřené krajině, a to často i komunikace ve městech či obcích. Soutěž tak přímo ovlivňuje život obyvatel takto dotčených lokalit.
Výše uvedené platí i pro závod The Most RALLY #2, který se jako součást Rallysprint série Autoklubu ČR jede v sobotu 3. června. Pořadatel, týmy ani diváci se proto nemohli obejít bez pochopení, tolerance a vstřícnosti obyvatel krušnohorských obcí a vesnic pod ně spadající, konkrétně Perštejna, Údolíčka, Mýtinky, Vykmanova, Ondřejova, Kamenné, Kotliny, Petler, Domašína, Louchova, Hradiště, Nové Vísky, Třebíšky a Výsluní, kudy měřené úseky závodu vedou. Za to jim patří uznání a velký dík.
Pořadatel děkuje i všem partnerům, kteří s přípravou a organizačním zabezpečením mostecké rally pomohli a bez jejichž přičinění by se pořadatel neobešel. Konkrétně Ústeckému kraji a jeho organizacím a institucím, všem složkám integrovaného záchranného systému, tedy Policii ČR, Hasičskému záchrannému sboru ČR a Zdravotnické záchranné službě.
Zvláštní poděkování si pak zaslouží Svaz rally Autoklubu České republiky za metodickou a odbornou pomoc.
 
 
 
 
 
 
Akciová společnost AUTODROM MOST provozuje stejnojmenný závodní okruh. Budoval se v letech 1978 až 1983 v místě bývalého povrchového hnědouhelného dolu Vrbenský. Nápad na stavbu autodromu sice vznikl v souvislosti s automobilovými a motocyklovými závody, hned od počátku se ovšem počítalo s jeho využitím i pro jiné účely. Autodrom tak brzy ožil také testováním závodních i nově vyvíjených vozů, výcvikem řidičů speciálních vozidel sanitních, hasičských nebo policejních, závodnickými školami či kurzy bezpečné jízdy. Tuto úlohu převzal později polygon, vybudovaný v areálu závodního okruhu v roce 2005. Stále je největším a nejkomplexnějším zařízením svého druhu v České republice. Svou dispozicí, instalovanými technologiemi a dalšími navazujícími aktivitami nabízí na ploše 13 hektarů jedinečné podmínky pro výuku a výcvik řidičů ve všech oblastech problematiky řízení vozidel veškerých druhů a tonáží.
Vybrané závody sezony 2017:
02. – 03. 6. - The Most RALLY #2
28. – 30. 7. - The Most Europe Minibike Weekend
01. – 03. 9. - CZECH TRUCK PRIX
06. – 08. 10. - The Most Grand Finale
FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447