AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ

Sébastien Loeb se kromě Dakaru vrací do WRC.

(5.1. 2018)
Sébastien Loeb se vrací do WRC
Legendární francouzský závodník Sébastien Loeb, devítinásobný mistr světa, se v sezoně 2018 vrátí do WRC, k Citroënu.

Loeb získal devět titulů za sebou v letech 2004-2012. Zúčastní se tří kol roku 2018, bude řídit vůz C3. Pojede na štěrku v Mexiku (8.-11. března), na asfaltu na Korsice (5.-8. dubna a na smíšeném povrchu ve Španělsku (25.-28. října).
Spolujezdcem francouzského závodníka bude Daniel Elena, který na těchto třech závodních víkendech v Citroënu nahradí Craiga Breena v týmu Total Abu Dhabí. Ve zbývajících deseti kolech pojede Breen vedle Krise Meeka, který bude startovat do všech třinácti rallye.
O Loebově návratu se začalo spekulovat, když v srpnu testoval vůz C3 na asfaltu, potom o šest týdnu později se chopil volantu na štěrku. Přiznal, že to bylo tak velké lákadlo, že nedokázal odolat.
Než Loeb v roce 2012 přestal s pravidelnou účastí ve WRC, vyhrál 78 závodů. Od té doby se sporadicky účastnil závodů, naposledy to bylo v roce 2015 v Rallye Monte-Carlo. Potom se soustředil na rallycross a cross-country rallye s vozem Peugeot.
Osmkrát vyhrál ve Španělsku, šestkrát v Mexiku a čtyřikrát na Korsice

„Všichni měli radost po testech, které se konaly letos, hlavně já, a účast v těchto třech kolech byl logický další krok.”
„Nemám žádné velké očekávání, proste si to chci užít. Myslel si, že má smysl zúčastnit se francouzského kola, zvlášť proto, že jsem vždycky moc rád závodil na asfaltu, i když neznám současné uspořádání Tour de Corse.”
 


„Také Španělsko se zdálo být jako dobrá možnost. A i když předpokládám, že to bude pořádně těžké vzhledem k tomu, kolik času uplynulo od doby, kdy jsem tam naposledy závodil, chtěl jsem také závodit na štěrku.”
„Zvolili jsme Mexiko, protože mám na závodění v Mexiku pěkné vzpomínky a ta trať se moc nezměnila od doby, kdy jsem se účastnil šampionátu,” řekl Loeb.
Yves Matton, ředitel Citroën Racing, řekl, ho testy přesvědčily o tom, že třiačtyřicetiletý Loeb ještě neztratil kontakt.

„Mám radost z toho, že bude další kapitola ve skvělé historii, kterou má Sébastien Loeb společnou s Citroënem. Nemohl se do WRC vrátit s nikým jiným než s námi!”
„Seb během testů potvrdil, že neztratil nic ze své rychlosti a schopností, i když mu určitě bude chybět znalost etap a času ve voze ve srovnání se stále tvrdší konkurencí,” řekl Matton.
Zdroj: WRC Media Service
a Motormix.cz 
FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447