AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ

Šenkýř Motorsport v Brně ve FIA CEZ vítězil s továrním vozem BMW M6 GT3

(14.9. 2016)
Šenkýř Motorsport v Brně vítězil s BMW M6 GT3

Filip Sládečka zvítězil ve všech třech závodech, Jakub Knoll Mistrem ČR ve sprintech
nejsilnější třídy nad 3500ccm.

Tři vítězství a dvě třetí místa - to je bilance brněnského týmu Šenkýř Motorsport z Podzimní ceny Brna.

Filip Sládečka ukázal svoje mimořádné jezdecké kvality i potenciál nové generace bavorského GT vozu - BMW M6 GT3 a zvítězil s tímto novým gétečkem ve všech kvalifikacích, v obou sprintech i ve vytrvalostním závodě. Jakub Knoll, který celou letošní sezónu absolvuje s BMW Z4 GT3, si dvěma třetími místy zajistil titul Mistra ČR pro rok 2016 a udělal i rozhodující krok k titulu ve FIA CEZ zóně Střední Evropy. Pro poslední čtyři body si tým s Jakubem pojede do polské Poznaně, kde se příští víkend bude konat finálový závod letošní sezóny.
 
foto


Poprvé se v Brně v nejsilnější divizi nad 3500 ccm představil Tomáš Erdélyi se silným týmovým BMW M3 E92 V8 GTR. Po nadějných pátečních kvalifikacích se vůz v obou sobotních závodech potýkal s drobnou poruchou v elektroinstalaci. Tu se ale v noci na neděli povedlo odstranit a Tomáš ve druhém sprintu obsadil povelmi dobrém výkonu kvalitní deváté místo.

Vůz BMW M6 GT3 měl Šenkýř Motorsport pro Podzimní cenu k dispozici v rámci společného testování s továrním týmem BMW Motorsport. Tento vůz je jinak nasazován pro "BMW Junior Team" v ADAC GT Masters.

Robert Šenkýř: "Šlo o to si novou M6 GT3 vyzkoušet v průběhu celého závodního víkendu a jsem rád, že nám BMW Motorsport vyšlo vstříc a auto nám na brněnský závod zapůjčilo. Naše budoucnost je na mezinárodním poli a tam je šance pouze s vozem nové generace GT. Nová M6 má ještě drobné rezervy, i tak ale ukázala obrovský potenciál.
Obzvláště cenné je první místo absolutně ve vytrvalostním závodě, za povšimnutí stojí i Filipovonejrychlejší kolo závodu 1,59,862 v sobotním sprintu. Zájem diváků a našich fanoušků o emšestku byl neskutečný. Všem moc děkujeme."
 
 
foto
 
foto
 
foto

Tým Šenkýř Motorsport se příští týden zúčastní finálového závodu FIA CEZ Zóny v polské Poznani (23.-25.9.2016).

Hned v průběhu dalšího týdne se tým přesune se čtyřmi vozy na Slovakiaring na finále Slovenského okruhového poháru (29.9.2016).
 
 
 
 

www.senkyr-motorsport.com
www.facebook.com/SenkyrMotorsport 
FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447