AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ

Setkání mistrů v Humpolci bude plné šampiónů .

(12.10. 2017)
Setkání mistrů plné šampiónů
 
Již nadcházející sobotu se letos naposledy rozezní motory autokrosových speciálů. Stane se tak při tradičním Setkání mistrů Bernard Cup v Humpolci. Seznam přihlášených slibuje úžasnou podívanou. Vždyť na něm figurují tři letošní evropští šampióni a mnoho dalších špičkových závodníků všech devíti kategorií.
 
Evropské i republikové tituly jsou pro letošek sice již rozdány, tečka za autokrosovou sezónou však jezdce, jejich týmy a fanoušky teprve čeká. Stane se tak již tradičně při Setkání mistrů Bernard Cup, které se v humpolecké SLAVIA POJIŠŤOVNA AUTOKROS ARENĚ uskuteční již nadcházející sobotu 14. září. „Měřené tréninky začnou v 8:30 a celý program vyvrcholí v půl čtvrté finálovými jízdami. Mezi přihlášenými figurují hned tři letošní mistři Evropy. Svoji humpoleckou premiéru si odbude nejúspěšnější autokrosař všech dob – osminásobný šampión Starého kontinentu Bernd Stubbe z Německa,“ informuje předseda AMK Zálesí Josef Špaček.
 
Chybět nebude ani Aleš Fučík, jenž letos ovládl v Evropě divizi TouringAutocross. „Chystám se zakončit sezónu. Jak ostatně vyplývá už z názvu závodu, má účast tam je povinností. Meteorologové slibují nádherné počasí a tak očekávám pěkné závody. Humpoleckou trať mám rád. Je vždy výborně připravená a tamní organizátoři jsou skvělí,“ těší se znojemský pilot.
 
 
 
Jednou z největších současných hvězd na autokrosovém nebi je Petr Nikodém. „V Humpolci chci určitě vyhrát. Opět se utkáme s Čmouďou (Milan Vaněk) a pojede s námi také Radek Jordák. Očekávám tedy krásné závody a jsem zvědav, jak se popereme,“ netají se vysokými ambicemi letošní evropský i republikový mistr Buggy1600. Ten má k humpolecké trati vřelý vztah. „Právě zde jsem před čtrnácti lety svoji autokrosovou kariéru začínal. Bylo to při závodu Poháru sponzorů a já hned první den hodil boudu. Na to nikdy nezapomenu.“
 
Posledním českým jezdcem před Petrem Nikodémem, který vyhrál v „šestnáctistovkách“ evropský šampionát, byl v roce 2009 Vít Nosálek. Ten se v Humpolci rovněž představí, netradičně však v kokpitu speciálu královské divize. „SuperBuggy jsem v minulosti pilotoval ve dvou závodech. Oba se mi podařilo vyhrát. Rád bych to dokázal do třetice. Ještě nikdy jsem také nezávodil s Berndem Stubbem. Na to se těším hodně a doufám, že dorazí co nejvíce fanoušků,“ věří dlouholetý reprezentant, jenž na Setkání mistrů Bernard Cup usedne do kokpitu bugyny Petra Turka.
 
 
 
 
Vlastimil Resl
AMK Humpolec
FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447