AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ

TV reportáž z rakouského Red Bull Ringu

(8.6. 2016)
Ani na druhém dílu okruhového šampionátu FIA CEZ nechyběly kamery televizního štábu, který v malebném podhůří Alp připravoval záznam tohoto víkendu.
Kdo z fanoušků pak neviděl reportáž na televizní stanici Sport 5, může se zcela snadno a kdykoliv podívat na internetu a to konkrétně zde :
 
Účast závodníků a závodních týmů byla výrazně odlišná od úvodního zónového podniku na maďarském Hungaroringu. Téměř dvojnásobně vyšší startovné i termín, kolidující s jinými závody, způsovily, že nepřijela řada týmů. Naopak ale bylo startovní pole doplněno pohárovým seriálem sportovních vozů P9 s účastí atraktivních a rychlých vozů např. kategorie LMP2.
Na startovní rošt sprintů i hodinového závodu endurance se postavilo 37 vozů, do druhého sprintu pak o tři vozy méně. Jednalo se tedy o výbornou účast.
 
V hodnocení zóny bojovali úspěšně o medaile také čeští zástupci, z nichž nejúspěšnější byli Jakub Knoll s BMW Z4 GT3 týmu Šenkýř Motorsport a Jakub Kubas se stejným vozem, ale v barvách jiného týmu rovněž z Brna, Appstore Racing. Ve třídě do 3500 ccm zase spolu bojovali Martin Duras v barvách týmu Šenkýř Motorsport a Dan Skalický z týmu Duck Racing s vozy BMW M3 GTR. Každému ve sprintech patřilo jedno zlato a jedno stříbro, jelikož si pořadí vzájemně ve druhém závodu prohodili.
 
Výborná umístění, ale v divizi 5 i celkově, bral také Aleš Jirásek s Pragou R1.
Většina z uvedených jezdců startovala také v hodinovce a také zde „byli vidět“ a vedli si dobře. Se všemi jmenovanými a nejen s nimi pak nabízíme rozhovory v půlhodinovém sestřihu ze závodního víkendu pod Alpami.
 
Další závod FIA CEZ se pojede na severočeském okuhu v Mostě. To bude konkrétně o víkendu 17. až 19. června 2016 a příznivci okruhového závodění se mohou těšit na zajímavý a pestrý víkend.
 
 
 

 

 
FIA Central European Zone
Seriál závodů na středoevropských okruzích, vypsaný pro formulové i cestovní vozy, rozdělených do několika divizí.Součástí závodů je i český šampionát a také šampionáty dalších států z regionu. U nás se jedou dva závody na okruzích v Mostě a v Brně.
http://fia-cez.com/
Internetové stránky, které se věnují výhradně tomuto šampionátu. Nabízejí jednak články o průběhu jednotlivých závodů, výsledky, ale také fotografie a zhruba půlhodinová videa i s řadou rozhovorů hlavně s českými závodníky.

 
Red Bull Ring
Adresa: Red Bull Ring Str. 1, 8724 Spielberg, Austria
GPS: 47° 13' 11” N, 14° 45' 53” E
Tel.: +43 3577 202
E-mail: information@projekt-spielberg.com
Web: https://www.projekt-spielberg.com
Délka okruhu: 4.326 km (2.688 mi)

 
FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447