AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ

Trasa AER 2019 vede do skutečného Dakaru.

(28.12. 2018)
AER 2019 - BUDE TO HLAVNĚ O NAVIGACI
Prvního ledna 2019 odstartuje do svého 11. ročníku dálkový závod Africa Eco Race, jehož trasa vede z evropského Monaka do afrického Dakaru. Soutěžící i fanoušci se mohou těšit na 12 etap napříč Marokem, územím Západní Sahary, Mauritánie a Senegalu. Pojede se přes Saharu, desítky kilometrů dunových polí, kamenité polní cesty, širé pláně. Tak, jak to vymyslel Thierry Sabine, zakladatel dakarského závodění.
 
Najíždění tratí probíhá dle plánu a stejně tak pečlivá příprava roadbooků. Podle Reného Metge, sportovního ředitele Africa Eco Race, se můžeme v lednu těšit na tu nejopravdovější dálkovou rally: „Ještě víc než kdykoliv předtím jsme se při přípravě trati soustředili na navigaci a na offroadové pasáže. V Maroku jsme našli nové, náročné tratě. V Mauritánii budou offroadové úseky tvořit 45% trati,“ přibližuje Metge, upozorňuje: „Silné deště, které letos v regionu panují, výrazně mění ráz krajiny. Dunová pole vypadají úplně jinak. Pryč jsou také všechny dřívější orientační body.“
 
Pojedou se tedy klasické lopraisovské etapy s minimem přejezdových kilometrů, bivaky budou v poušti. V itineráři se znovu objeví i maratónská dvojetapa s názvem 500 mil, která vznikla na oslavu loňského desetiletého výročí existence závodu, který v Africe nahradil původní Rally Dakar.
O všechny členy dakarského konvoje bude na trati i v zázemí jako vždy postaráno na té nejvyšší úrovni. Zároveň násobně vzroste počet a stopáž pořadů na obou kanálech Eurosportu, Motorsport TV a národních televizích.
Organizační tým Jeana-Louise Schlessera potvrdil pokračující vzestupný trend počtu přihlášených závodníků.
Chcete-li si o závodění do Dakaru aspoň přečíst, tak si nenechejte ujít vydání knihy Sám přes duny do Dakaru - příběh Tomáše Tomečka. Při posledním ročníku Africa Eco Race se totiž přepisovaly dějiny dakarského závodění! 
 
Sepsali a nafotili jsme příběh dobrodruha, který sám v kabině závodní Tatry přepsal dějiny dálkového závodění. Dohromady to vydalo na 160 stran včetně množství nádherných fotografií na kvalitním papíře. Knížka je k dostání v běžné knihkupecké síti.
 
 
Důležitá data Africa Eco Race 2019:
Monaco - Maroko - Mauritánie - Senegal
12 etap, 4014 závodních kilometrů, celkem 6022 km

Administrativní a technické přejímky: 28. a 29. prosince 2018, Menton (Francie)
Slavnostní start a odjezd na trajekt: 30. prosince 2018, Monaco
Start první etapy: 1. ledna 2019, Nador (Maroko)
Volný den: 6. ledna 2019, Dakhla (Maroko)
Cíl (12. etapa): 13. ledna 2019, Růžové jezero, Dakar (Senegal)
 
 
 
 
Zdroj : http://www.tomastomecek.cz 
FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447