AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ

Václav Fejfar doma v Pace vyhrál pětačtyřicátý závod Mistrovství Evropy!

(3.7. 2018)
Dramatická finále ve Štikovské rokli
Václav Fejfar vyhrál pětačtyřicátý závod Mistrovství Evropy!
Pro závody příznivé počasí, skvělá divácká atmosféra a vynikající výkony závodníků, to vše ozdobilo jubilejní čtyřicátý ročník mezinárodních závodů ve Štikovské rokli. Páteční přejímky probíhaly v duchu "klid před bouří". A zostra se začalo závodit už od měřených tréninků a o dramatické okamžiky rozhodně nebyla nouze.
Vše vyvrcholilo finálovými jízdami v nichž ani jedna neměla poklidný průběh. V Junior buggy se na druhé místo po startu probojoval po celou dobu skvěle jedoucí Jakub Novotný a vše nasvědčovalo jeho předsevzetí z tiskové konference, když řekl, že udělá vše pro to, aby vyhrál. Závěrečný trhák nasadil v poslední zatáčce, kde ho opustilo závodnické štěstí a Kuba místo na bedně skončil po kotoulech na svodilech a byl klasifikován jako šestý. Smůlu měl i Filip Hartman, který záhy zjistil, že na třech zdravých kolech "to nedá". Přesto oběma patří velký dík za předvedené výkony.
 
 
Nošením dříví do lesa je konstatování, že Petr Nikodém je hvězdou šestnáctistovek a potvrdil to na nejtěžší evropské trati v Pace. Stejně jako v Matschenbergu také tady musel odstartovat dvakrát do finálové jízdy a pokaždé odjel jako první a s přehledem vyhrál. Největší drama se odehrálo v divizi Super Buggy, kde se doopravdy jelo doslova na ostří nože. Po několika hodně zapeklitých situacích vyhrál Jakub Kubíček a nabízí se otázka, jak by to dopadlo, kdyby nedošlo ke kontaktu se Stubbem, kdyby mohl suverén Feuillade vyměnit prázdnou pneumatiku a nejet "po ráfku" celé finále, kdyby Radek Jordák netrefil svodidla a neurazil kolo.....
A na závěr kategorie Touring Autocross. Češi sice hrají prim, ale letos už míchají pořadím i zahraniční jezdci a tato divize se začíná dostávat na úroveň nedávných let. V početnější konkurenci věří i Václav Fejfar, který opět uplynulý víkend prokázal svoje kvality a vyhrál vše, co se dalo. Tréninky, tři jízdy i finále. Zejména ve třetí jízdě "tahal", neboť věděl, že musí zajet rychleji než Samohýl, který vyhrál také tři jízdy, aby si zajistil pole pozition.
Povedlo se a po startu byl dvakrát vyvezen až k okraji dráhy, ale neubral a venkem se před Samohýla dostal. "Byl jsem si vědom toho, že to musím podržet z kopce a pokusit se být první na výjezdu ke studánce..."
Vašek Fejfar to zvládl a a vyhrál přesvědčivě a s velkým náskokem. Počtvrté z pěti závodů. Štikovská rokle burácela, a to byla pro tohoto jezdce, který si dal dodatečný dárek k šedesátínám, ta největší odměna: "Mám z toho velkou radost, je to můj dík všem, kteří mi fandí a pomáhají. Od kluků z týmu, přes sponzory a další spolupracovníky. Nesmírně si vážím všech," řekl u stupňů vítězů dojatý jezdec.
Václav Fejfar tak vede divizi Touring Autocross o jedenadvacet bodů a hlavně, v Pace vyhrál už pětačtyřicátý závod Mistrovství Evropy, což se doposud nikomu nepovedlo. Teď si evropští autokrosaři dají kratší pauzu a poté vyrazí k šestému závodu do Francie.
Výsledky 5. závodu v Nové Pace:
Junior Buggy: 1. Van der Putten 2. Grencis 3. Ovcharov 6. Novotný 7. Kindl 8. Hartman
Touring Autocross: 1. Fejfar 2. Výborný 3. Brožek
Buggy 1600: 1. Nikodém 2.Schröer 3. Straub
Super Buggy: 1. Kubíček 2. Anacletto 3. Bartelen 5. Štětina 7. Jordák
 
P. Vydra
FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447