AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ

Václav Fejfar vyhrál.

(21.9. 2017)
Fejfar vyhrál i závěrečný závod Mistrovství Evropy
Češi slaví dva tituly.
Ve francouzském městečku Saint Igny skončilo devátým závodem Mistrovství Evropy v autokrosu. Českým barvám přinesl letošní šampionát dva tituly, vítězství v Poháru národů a řadu dalších předních umístění.
Začněme od královské divize Super Buggy. Bernd Stubbe sice ve Francii nevyhrál, ale i třetí místo mu zajistilo další titul. Před ním se umístili domácí Feuillade a největší soupeř Ervins Grencis. Z Čechů vybojovali ve finále osmé místo Roman Keřka a sedmé Jakub Kubíček. A právě on si vedl celkově nejlépe, když mu patří šestá příčka. Petr Bartoš je sedmý, Vladislav Štětina jedenáctý a Roman Keřka dvanáctý.
Radost udělali svým příznivcům jezdci v Buggy 1600. V početné a kvalitní konkurenci vítězstvím v závěrečném závodě potvrdil titul Mistra Evropy Petr Nikodém a na bronzové příčce skončil celkově Milan Vaněk. Hned za ním pak ještě Víťa Nosálek, přestože se v závěru sezóny potýkal se zdravotními problémy.
V Junior Buggy, kde v minulosti startovali převážně Češi, se již schází mezinárodní konkurence a čelo opanovali mistr Justs Grencis a Rusové Furazhkin a Ovcharov. I díky pátému místu ze Saint Igny se stal nejlepším Čechem jičínský Jakub Novotný, kterému patří stejné umístění i celkově. Další mista obsadili Adam a Dominik Prokopovi, devátý je pak Filip Hartman.
 
 
 
Čeští zástupci dominovali v divizi Touring Autocross. Mistrem se stal Aleš Fučík, který kvůli poškozenému autu z Magggiory ve Francii nestartoval. Za ním se umístili Martin Samohýl a Otakar Výborný. Loňský Mistr Evropy Václav Fejfar obsadil i "díky" dvěma neúčastem čtvrtou příčku. Ale poslední dva závody vyhrál. Fejfar navýšil počet vítězství v závodech ME v Saint Igny už na jedenačtyřicet.
Po vítězných trénincích vyhrál i dvě jízdy a posléze finále: "Letošní sezóna byla testovací. Nová Škoda Fabia třetí generace začala v závěru sezóny slušně fungovat a už nyní se těšíme na novou sezónu. V ní se opět pokusím bojovat o evropský titul." Podle informací ze zákulisí bude v sezóně 2018 tato kategorie plechových aut početněji i kvalitněji obsazena. Na domácích tratích čeká na autokrosaře ještě mistrovský závod v Sedlčanech a Setkání mistrů v Humpolci.
Pavel Vydra
zdroj: motormix.cz
FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447