AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ

Závody tahačů opět přicházejí do Česka.

(17.8. 2017)
Vzrušení a zábava při závodech tahačů Czech Truck Prix na závodních pneumatikách Goodyear
Goodyear v Mostě přispěje k atmosféře ve Fan Village
Praha, 16. srpna 2017 – Závody tahačů opět přicházejí do České republiky. Diváci si zase budou moci užít napětí a vzrušení při závodech 5,5 tunových tahačů, které se budou po okruhu na pneumatikách Goodyear Truck Racing řítit rychlostí až 160 km/h. České kolo Mistrovství Evropy tahačů FIA 2017 se uskuteční od 1. do 3. září na okruhu v Mostě; Goodyear při něm nebude zastoupen jen na závodní dráze, bavit a informovat bude také v rámci doprovodného programu závodů v paddocku závodiště.
 
Letos jde v pořadí už o 13. sezónu, během níž Goodyear zásobuje pneumatikami seriál závodů, v němž všechny tahače v souboji o vítězství používají závodní pneumatiky Goodyear Truck Racing. Konstrukce jeho speciálně vyvinutých pneumatik vychází z kostry standardně vyráběných pneumatik Goodyear 315/70R22.5 nejnovější generace. Jsou ovšem vyrobeny ze zvláštní směsi a jejich běhoun má speciální dezén, což tahačům o výkonu 1500 koní dodává mimořádnou přilnavost jak na suchém, tak i na mokrém povrchu.
 
 
Mezinárodní automobilová federace FIA (Federation Internationale de l´Automobile) loni prodloužila dlouholeté partnerství a vybrala si značku Goodyear jako výhradního partnera Mistrovství Evropy tahačů na další tři roky. Goodyear se ovšem při závodech nevyskytuje jen na závodní dráze. Modrožlutá vlajka Goodyear bude vlát i nad Fan Village v paddocku mosteckého okruhu, v níž Goodyear návštěvníkům závodů opět nabídne nejrůznější atraktivní aktivity. Zájemci si budou moci například zasoutěžit ve stolním fotbale nebo zazávodit s modely dálkově ovládaných tahačů, ale také se blíže seznámit s výrobky i službami značky a přímo na místě pokládat otázky odborníkům společnosti na nákladní pneumatiky.
„Goodyear zve všechny zájemce k návštěvě mosteckého autodromu, kde budou moci sledovat úžasné tahače závodící neuvěřitelnou rychlostí na našich speciálně vyvinutých pneumatikách postavených na standardních kostrách,” řekl Petr Abrahámek, Commercial Sales Director CZ|SK|HU.
Goodyear vynaložil velké úsilí na vývoj závodních nákladních pneumatik, které zvládají obrovské síly při jízdě tahačů o výkonu 1500 koní a hmotnosti 5,5 tuny při rychlosti až 160 km/h. Pneumatiky, které se nyní k tomuto účelu používají, vycházejí z koster standardních pneumatik Goodyear poslední generace, což dokládá jejich neuvěřitelnou elasticitu.
FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447