AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ
20.8. 2019
Téměř celý okruh v Mostě pokrývá nová opravená asfaltová vrstva
Výměnou povrchu za kvalitnější a zpevněním krajnic v úseku dlouhém 200 metrů za šikanou po cílové rovince pokračovaly v srpnu práce na úpravách velkého závodního okruhu mosteckého autodromu. Okruh o celkové délce 4,212 kilometru má homologaci mezinárodní automobilové federace FIA a evropské federace motocyklistů FIM.
22.6. 2019
Na Slovakia Ringu i s F1!
Nielen legendárna F1 bude gumovať asfalt SLOVAKIA RINGU počas víkendu ETRC 6. a 7. júla. Sprievodný seriál Maxx Formula ku nám prinesie aj skvosty nedávnej histórie rozličných najrýchlejších monopostov. Tento nový európsky seriál ukáže monoposty v troch triedach: Prestige, Advance a Masters. Na zozname sú formuly GP2, IndyCar, SuperLeague, F3000 či Formula Nissan 3,5. Divákov však istotne budú lákať najviac monoposty formuly 1.
21.6. 2019
Martina Doubka při mosteckém testu zklamal motor.
Na jeden ze dvou původně plánovaných dnů musel zredukovat v tomto týdnu trénink před závodním víkendem OMV MaxxMotion NASCAR Show na mosteckém autodromu Martin Doubek. Jedinému českému zástupci v NASCAR Whelen Euro Series, evropské odnoži legendární severoamerické série, totiž vypověděl službu motor. „Porouchala se olejová pumpa. Náhradní jsme neměli a tak narychlo ji sehnat nešlo. A i když se mechanici snažili, dalšími jízdami bychom riskovali zadření motoru,“ vysvětil Martin.
13.6. 2019
Při závodním víkendu NASCAR si děti užijí v ráji angličáků...
Výrazný prostor pro své vyžití dostanou při závodním víkendu OMV Maxxmotion NASCAR Show, který hostí mostecký autodrom o víkendu 29. a 30. června, nejmenší návštěvníci. Vedle programu na dopravním hřišti, kde si děti mohou zdarma zapůjčit kola, koloběžky i odrážedla, zúčastnit se her a soutěží o zajímavé ceny, vyřádit se na skákacích atrakcích, bude lákadlem zejména originální Hot Wheels zóna zaměřená na populární a již řadou generací chlapců oblíbené angličáky.
8.6. 2019
Pětilitrové osmiválce z Nascaru zaduní i v ulicích Mostu.
Evropská odnož legendární americké série má na severu Čech tuzemskou premiéru. „Přesun spanilé jízdy z pátku na čtvrtek je nutný vzhledem k časovému harmonogramu testování a volných tréninků jezdců. Na dráze se musejí vystřídat týmy NASCAR a dalších sedmi vložených sérií závodů historických vozidel a formule 3,“ vysvětlil obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek.
27.12. 2018
Čtyři velká jména světového motorsportu na českém vyhlašování.
Tradiční motoristická anketa Zlatý volant nabídne v rámci svého 42. ročníku řadu zajímavých zahraničních VIP hostů. K Ralfu Schumacherovi a Alexi Barrosovi přibyli také bývalý pilot F1 Gabriele Tarquini nebo slavný německý pilot závodních tahačů Jochen Hahn. „Rádi bychom, aby si z přítomnosti motorsportových legend něco odnesli také mladí talentovaní čeští jezdci, určitě plánujeme posadit je všechny k jednomu stolu,“ říká výkonná ředitelka pořadatelské agentury
26.12. 2018
Byl představen nový čtyřdílný šampionát GRAND PRIX historických vozidel!
Hnacím motorem všech zúčastněných je vášeň pro historická vozidla a podpora této zájmové činnosti. „My vlastně obnovujeme historickou tradici. Autoklub stál u vzniku a byl přímým pořadatelem věhlasných 1000 mil československých i Zbraslav–Jíloviště, jednoho z nejstarších závodů u nás. Šampionátem navazujeme na tento odkaz a zároveň chceme podpořit současné pořadatele v jejich úsilí,“ uvedl prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček.
21.12. 2018
Petr Fulín druhým nejlepším hostem ve FIA WTCR.
Promotér světového poháru cestovních vozů FIA WTCR se v rámci bilancování uplynulé sezóny podíval také na hostující závodníky, tedy ty, kteří dostali možnost startovat během sezóny na divokou kartu pro jeden závodní víkend. Takový víkend absolvoval na Slovakiaringu i Petr Fulín a po zisku pátého místa ve třetím, hlavním závodě se stal druhým nejlépe hodnoceným závodníkem v této skupině. Ta čítala celkem šestnáct závodníků a Fulda porazil i řadu renomovaným soupeřů.
17.12. 2018
Desátá sezóna okruhu Slovakia Ring je odhalena.
Prvý permanentný pretekársky autodróm na Slovensku okruh SLOVAKIA RING predstavuje program svojej jubilejnej desiatej sezóny. V roku 2019 nebudú chýbať ani dva svetové šampionáty, a to v rovnaký víkend! Zimná prestávka na okruhu SLOVAKIA RING patrí predovšetkým údržbe a príprave ďalšej sezóny. Tá začína 29.-31. marca 2019 opäť podujatím OMV MaxxMotion FIA CEZ Rallycross, kde sa stredoeurópska špička pobije na vynovenej a kvalitnejšej kombinovanej trati s nespevneným a asfaltovým povrchom.
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447