AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ
19.7. 2018
Ferrari Challenge do Brna přiváží dva tovární poháry a F1 Show
Vozy legendární italské automobilky se už tento víkend 21. – 22. července představí na Masarykově okruhu. Závodní podnik Ferrari Challenge do Brna přiváží dva tovární poháry sportovních vozů a unikátní Ferrari F1 Show. Formulový program bude na dráze pokračovat i po víkendu, v úterý a ve středu se fanouškům ukáže hned 7 monopostů.
18.7. 2018
Petr Fulín FIA WTCR na Slovakiaringu završil pátým místem !
Díky udělení divoké karty dostal Petr Fulín se svým vozem CUPRA Leon TCR příležitost změřit síly se světovou elitou ve Světovém poháru cestovních vozů FIA WTCR. Na "skorodomácí" trati Slovakiaring se úspěšně vypořádal s přidaným závažím a nakonec víkend završil pátým místem. Sobota přitom přinesla českému jezdci spoustu starostí – vyšší kompenzační závaží a dolaďování nastavení na nových gumách si v 26členné konkurenci vybraly svou daň a po sedmnáctém místě v kvalifikaci obsadil Fulda 15. místo, ve druhém víkendovém závodě pak doplatil na kontakt s jedním ze soupeřů a nakonec závod dokončil se ztrátou jednoho kola
3.7. 2018
Studenič i Homola na startu domácího závodu WTCR.
Slovensko bude mať svoje zastúpenie počas pretekov WTCR - FIA Svetového pohára cestovných automobilov na okruhu SLOVAKIA RING (14. a 15. júla). Chýbať nebude napríklad čerstvý víťaz pretekov v Portugalsku - Maťo Homola. Dvadsaťtriročný Homola - stálica seriálu WTCR, nebude jediný Slovák v bohatom štartovom poli 28 áut. Vďaka pravidlu tzv. "divokej karty" sa na štart postaví aj skúsený Andy Studenič na Volkswagene Golf GTI TCR (Brutal Fish Racing Team) a tiež česká legenda Petr Fulín na Cupre TCR (Fullin Race Academy).
24.6. 2018
SLOVAKIA RING získal novou licenci !!
Doterajšia licencia III. kategórie (FIA GRADE III) platí stále pre klasický variant V4 bez zmeny (5922 m), zatiaľ čo nová licencia II. kategórie (FIA GRADE II) platí pre nový variant so šikanou v zákrute č. 9 pred tretím horizontom (variant V4b) o dĺžke 5935 m. Rýchlostnú dráhu II. kategórie využívajú predovšetkým seriály typu DTM, Boss GP, formula 3 a vytrvalostné prototypy LMP1 a LMP2. Najvyššiu licenciu I. kategórie vyžaduje prakticky len formula 1, čo však nie je už ani tak otázkou bezpečnosti dráhy, ako celkovej infraštruktúry areálu.
21.6. 2018
Svátek rychlosti na brněnském výstavišti!
Osobnosti motoristického sportu a historické skvosty na startu dalšího ročníku Revivalu mezi pavilony na brněnském výstavišti Jako v loňském roce přivítáme i letos v depu bývalé účastníky závodu Mezi pavilony z šedesátých let, piloty formulí 3 – Otto Buchbergera a Karla Mencla, stejně tak jako reprezentanty z pozdějších let Josefa Michla, Mirka Krejsu a další. Velmi pestrá bude i přehlídka závodních a sportovních strojů v jednotlivých jízdách.
18.6. 2018
Světový pohár WTCR zamíří na Slovakia ring.
WTCR - FIA World Touring Car Cup presented by OSCARO je celý názov šampionátu, ktorý nadväzuje na FIA World Touring Car Championship. WTCC jazdili rýchle, no finančne náročné vozidlá kategórie TC1. Promotér Eurosport Events Limited (EEL) uzavrel koncom minulého roka dvojročnú zmluvu so spoločnosťou WSC, ktorá vlastní koncept a značku TCR (Touring Car Racing).
28.3. 2018
FIA CEZ OMV MaxxMotion Rallycross na Slovakiaringu
Novou, v pořadí již devátou, sezonu na Slovakiaringu tradičně započal rallycross. I přes nižší účast závodníků  oproti minulým ročníkům na diváky čekala napínavá podívaná.
foto 9 foto 2 foto 24 foto 30 foto 18
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447