AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ
27.12. 2018
Čtyři velká jména světového motorsportu na českém vyhlašování.
Tradiční motoristická anketa Zlatý volant nabídne v rámci svého 42. ročníku řadu zajímavých zahraničních VIP hostů. K Ralfu Schumacherovi a Alexi Barrosovi přibyli také bývalý pilot F1 Gabriele Tarquini nebo slavný německý pilot závodních tahačů Jochen Hahn. „Rádi bychom, aby si z přítomnosti motorsportových legend něco odnesli také mladí talentovaní čeští jezdci, určitě plánujeme posadit je všechny k jednomu stolu,“ říká výkonná ředitelka pořadatelské agentury
26.12. 2018
Byl představen nový čtyřdílný šampionát GRAND PRIX historických vozidel!
Hnacím motorem všech zúčastněných je vášeň pro historická vozidla a podpora této zájmové činnosti. „My vlastně obnovujeme historickou tradici. Autoklub stál u vzniku a byl přímým pořadatelem věhlasných 1000 mil československých i Zbraslav–Jíloviště, jednoho z nejstarších závodů u nás. Šampionátem navazujeme na tento odkaz a zároveň chceme podpořit současné pořadatele v jejich úsilí,“ uvedl prezident Autoklubu ČR Jan Šťovíček.
21.12. 2018
Petr Fulín druhým nejlepším hostem ve FIA WTCR.
Promotér světového poháru cestovních vozů FIA WTCR se v rámci bilancování uplynulé sezóny podíval také na hostující závodníky, tedy ty, kteří dostali možnost startovat během sezóny na divokou kartu pro jeden závodní víkend. Takový víkend absolvoval na Slovakiaringu i Petr Fulín a po zisku pátého místa ve třetím, hlavním závodě se stal druhým nejlépe hodnoceným závodníkem v této skupině. Ta čítala celkem šestnáct závodníků a Fulda porazil i řadu renomovaným soupeřů.
17.12. 2018
Desátá sezóna okruhu Slovakia Ring je odhalena.
Prvý permanentný pretekársky autodróm na Slovensku okruh SLOVAKIA RING predstavuje program svojej jubilejnej desiatej sezóny. V roku 2019 nebudú chýbať ani dva svetové šampionáty, a to v rovnaký víkend! Zimná prestávka na okruhu SLOVAKIA RING patrí predovšetkým údržbe a príprave ďalšej sezóny. Tá začína 29.-31. marca 2019 opäť podujatím OMV MaxxMotion FIA CEZ Rallycross, kde sa stredoeurópska špička pobije na vynovenej a kvalitnejšej kombinovanej trati s nespevneným a asfaltovým povrchom.
17.12. 2018
Do VIP klubu autodromu Most za 50 000 korun.
Mostecký autodrom neustále hledá cesty k popularizaci motoristického sportu a současně chce zájemcům zprostředkovat autentické zážitky, které tato atraktivní disciplína nabízí. „Připravili jsme proto nový exkluzivní balíček pro členy VIP klubu autodromu plný aktivit s patřičnou dávkou adrenalinu a vzrušení. Jejich čerpání umožní VIP členská karta s neomezeným vstupem do areálu autodromu po celý rok 2019,“ přiblížil novinku obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek.
10.12. 2018
Rekordní počet závodních sérií zamíří na mostecký automotodrom!
„Nejvíce se nám zadařilo při přípravě červnové premiéry NASCAR, jedné z nejpopulárnějších a nejoblíbenějších sérií kategorie Stock Car, která se ve Spojených státech jezdí už od roku 1948. Vedle hlavní série NASCAR Whelen Euroseries diváci na severu Čech uvidí dalších sedm. Budou to zejména souboje historických speciálů, ať už formulových nebo cestovních vozů,“ upřesnil obchodní manažer pro sport společnosti AUTODROM MOST Jakub Krafek. Upozornil, že na všechny tři závodní víkendy si už zájemci mohou zakoupit vstupenky,
22.8. 2018
Energetický gigant TOTAL bude při Czech Truck Prix opět nepřehlédnutelný
 Už třetím rokem pokračuje spolupráce mosteckého autodromu se společností Total Česká republika, která je součástí TOTAL MARKETING & SERVICES, obchodní divize koncernu TOTAL.  
19.7. 2018
Ferrari Challenge do Brna přiváží dva tovární poháry a F1 Show
Vozy legendární italské automobilky se už tento víkend 21. – 22. července představí na Masarykově okruhu. Závodní podnik Ferrari Challenge do Brna přiváží dva tovární poháry sportovních vozů a unikátní Ferrari F1 Show. Formulový program bude na dráze pokračovat i po víkendu, v úterý a ve středu se fanouškům ukáže hned 7 monopostů.
18.7. 2018
Petr Fulín FIA WTCR na Slovakiaringu završil pátým místem !
Díky udělení divoké karty dostal Petr Fulín se svým vozem CUPRA Leon TCR příležitost změřit síly se světovou elitou ve Světovém poháru cestovních vozů FIA WTCR. Na "skorodomácí" trati Slovakiaring se úspěšně vypořádal s přidaným závažím a nakonec víkend završil pátým místem. Sobota přitom přinesla českému jezdci spoustu starostí – vyšší kompenzační závaží a dolaďování nastavení na nových gumách si v 26členné konkurenci vybraly svou daň a po sedmnáctém místě v kvalifikaci obsadil Fulda 15. místo, ve druhém víkendovém závodě pak doplatil na kontakt s jedním ze soupeřů a nakonec závod dokončil se ztrátou jednoho kola
3.7. 2018
Studenič i Homola na startu domácího závodu WTCR.
Slovensko bude mať svoje zastúpenie počas pretekov WTCR - FIA Svetového pohára cestovných automobilov na okruhu SLOVAKIA RING (14. a 15. júla). Chýbať nebude napríklad čerstvý víťaz pretekov v Portugalsku - Maťo Homola. Dvadsaťtriročný Homola - stálica seriálu WTCR, nebude jediný Slovák v bohatom štartovom poli 28 áut. Vďaka pravidlu tzv. "divokej karty" sa na štart postaví aj skúsený Andy Studenič na Volkswagene Golf GTI TCR (Brutal Fish Racing Team) a tiež česká legenda Petr Fulín na Cupre TCR (Fullin Race Academy).
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447