AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ
18.7. 2018
155 zájemců o start na na Dobšinském kopci.
Organizátor Autoklub EHCC Dobšinský kopec a Mesto Dobšiná pre návštevníkov podujatia okrem samotných pretekov pripravil po sobotných tréningových jazdách aj sobotný kultúrny večerný program. Na pódiu umiestnenom na hlavnom dobšinskom námestí bude najskôr oficiálne otvorenie pretekov a predstavenie vybraných jazdcov spojené s autogramiádou. Po tejto oficiálnej časti večerný program odštartuje Oldies Párty Rádia Vlna, pričom v rámci nej sa na pódiu predstaví aj Zuzana Smatanová, Martin Harich, či Revival Kabát.
18.7. 2018
Vítěz Pikes Peak nadchl také v Goodwoodu .
I.D. R Pikes Peak má na svém kontě další rekord. Romain Dumas (F) stanovil na Festivalu rychlosti v Goodwoodu s prvním čistě elektricky poháněným závodním vozem značky Volkswagen nový rekord v kategorii elektromobilů, a to časem 43,86 sekundy. Po rekordní jízdě v legendárním závodě do vrchu „Pikes Peak International Hill Climb“ před pouhými třemi týdny vylepšil
1.7. 2018
Slovakia Baba 2018 uzavírá přihlášky.
Zoznam prihlásených do dnešného dňa obsahuje celkovo 96 prihlásených z piatich európskych krajín. Do zastavenia prihlasovania však ešte stále ostávajú tri dni, pričom niektorí zo súťažiacich, či jazdcov prihlasovanie na preteky necháva zásadne až na poslednú chvíľu. Predpokladáme, že v priebehu nasledujúcich troch dní sa ešte objaví niekoľko prihlášok a na podujatí Slovakia Baba 2018 privítame viac ako sto pretekárov.
27.6. 2018
I.D. R Pikes Peak se zapsal do historie ! Rekord překonán.
Romain Dumas (F) zvítězil s elektromobilem I.D. R Pikes Peak o výkonu 500 kW (680 k) nad konkurenty s konvenční technikou pohonu a vylepšil přitom nejen dosavadní rekord pro elektricky poháněné automobily, ale překonal dokonce i nejrychlejší čas všech dob, jehož dosáhl Sébastien Loeb (F) v roce 2013 – a to o neuvěřitelných 16 sekund. Dumasův nový rekordní čas 7.57,148 minuty je nyní uveden na prvním místě v žebříčku vítězů na Pikes Peaku, v němž figurují proslulí jezdci, jako jsou Loeb, Walter Röhrl (D), Michèle Mouton (F), Stig Blomqvist (S), Nobuhiro Tajima (J) nebo Rod Millen a jeho syn Rhys (NZ).
6.6. 2018
Domácí absolutní stříbro pro Václava Janíka .
Nutrend Racing prožil o uplynulém víkendu na domácí půdě velký závod. Václav Janík si před domácím publikem nejen posunul svoje osobní maximum, ale navíc přidal díky perfektnímu výkonu ve druhé závodní jízdě skalp celého početného pole sportovních prototypů. V celkovém hodnocení závodu nakonec nestačil jen na nedostižného Itala Christiana Merliho. Ze závodu Mistrovství Evropy na domácím kopci Ecce Homo si tak odváží stříbrný pohár!
28.9. 2017
Jízda do vrchu a výstava historických vozidel Brno Soběšice již v sobotu.
4. května 1924 První ročník závodu, 54 závodníků, 30 000 diváků. Špatné počasí při tréninku i závodu. 10. května 1925 Druhého mezinárodního ročníku se zúčastnilo 72 posádek. Silnice byla vysokým nákladem upravena a rozšířena. Přes trvalý déšť překonáno několik rekordů.
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447