AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ
9.8. 2017
Kopec v Prachaticích ovládli Nevěřil a Komárek.
Víkendové závody automobilů do vrchu byly velkým svátkem motoristického sportu, při kterém jejich účastníci prokázali svou odvahu, ale i kvalitní jezdecké umění. Závody se obešly bez zranění, po oba dny kralovali jezdci s prototypy Norma M20FC. V sobotu byl nejrychlejší Dušan Nevěřil, v neděli David Komárek, který si tak zajistil další titul mistra republiky.
8.6. 2017
Dan Michl kromě vítězství v ME sk. E2-SH absolutně pátý na Ecce!
První červnový víkend v motoristickém vrchařském kalendáři už dlouhá léta patří jedné z nejstarších tratí Evropy, šternberskému závodu do vrchu nazvanému Ecce Homo. Letošní závod, který se opět jel v rámci závodů Mistrovství Evropy jak moderních, tak historických automobilů do vrchu, si tradičně nenechal ujít ani tým Michl Motorsport.
8.6. 2017
Šenkýř Motorsport se Z4 GT3 úspěšný na Ecce Homo !
Jezdec týmu Robert Šenkýř navíc již v tréninku ustanovil nový historicky nejlepší čas skupiny GT na 3,17,25. S druhým týmovým vozem BMW M3 E92 GTR startoval na Ecce Homo Tomáš Erdélyi a svoji premiéru na tomto slavném kopci završil kvalitním šestým místem v dobře obsazené třídě E2-SH.
7.6. 2017
Slovakia Baba 2017 hlásí novinky.
Preteky automobilov na Pezinskej babe už množstvo rokov priťahujú pozornosť všetkých jazdcov zúčastňujúcich sa pretekov automobilov do vrchu. Inak tomu nebude ani v tomto roku, keď podujatie odštartuje pod názvom Proplusco Slovakia Baba 2017.
30.5. 2017
Marek Fried se z okruhů vrací na kopce a pojede EcceHomo
V roce 2002 startoval s Fiestou na Ecce Homo, jako historicky nejmladší jezdec v ME. V roce 2007 startoval u týmu Šenkýř Motorspoprt s BMW M3 GTR a stal se juniorským mistrem ČR a vícemistrem v cestovních vozech. Na slovenské Babě u Bratislavy zajel traťový rekord cestovních aut, ve Šternberku zase historicky nejlepší čas s cestovním BMW.
24.5. 2017
Jahodná 2017 a opět vítězný Nutrend Racing.
Další absolutní vítězství v závodě mezinárodního poháru FIA si připsal Václav Janík a tým Nutrend Racing na východním Slovensku, kde se poblíž Košic jel tradiční závod Moris Cup Jahodná 2017. Skvělý výsledek týmu podtrhl třetím nejrychlejším časem Jiří Svoboda, který doprovodil Václava Janíka na stupních vítězů. Vstup do letošní sezóny nemohl být pro tým lepší. Nutrend Racing se po dvojici absolvovaných závodů ve FIA International Hill Climb Cupu vyhoupl do čela průběžného pořadí, díky dvojímu prvenství Václava Janíka s Normou M20FC Turbo.
18.5. 2017
Kdo ovládne letošní ročník EH?
Jaká jsou největší lákadla letošního ročníku? Všechny nás jistě zajímá, jak dopadne souboj dvou Italů, který je v tuto chvíli ve výsledcích mistrovství Evropy nerozhodný. V prvním rakouském závodě dosáhnul nejvyššího stupínku Christian Merli, v Portugalsku na Rampa da Falperra se pořadí obrátilo a zvítězil devítinásobný mistr Evropy Simone Faggioli.
4.4. 2017
Vrchaři odstartovali v Brně.
Tuzemská vrchařská sezóna 2017 odstartovala dnešním závodem v Brně na Masarykově okruhu. Akci přálo počasí a přes mizernou propagaci široké veřejnosti přišlo, či spíše přijelo poměrně velké množství diváků.
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447