AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ
21.1. 2020
Jakub Kornfeil končí !
fotoVšechno jednou končí a něco začíná Popravdě řečeno tak ani vlastně nevím kde začít. Víte to stejně vy, jako to vím i já, že všechny začátky jsou těžké. Mnohem těžší však můžou být mnohdy i konce a učinit rozhodnutí před kterým občas stojí život každého, nechci říct kariéristy, spíše někoho, kdo chce v životě dosáhnout svého vytouženého cíle, bývá tím rozhodnutím nejtěžším.
24.8. 2019
Filip Salač na motorce začal jezdit dřív než na kole.
Nějaký závod se i v první nováčkovské sezoně samozřejmě dá dojet vepředu, ale člověk určitě nemůže počítat s tím, že bude na čele jezdit pokaždé. Je to hodně o zkušenostech. Každý rok, který člověk jezdí, je důležitější a důležitější. Jak moc si musíš nastavit hlavu na to, že v kategorii výš se nebudeš pohybovat na předních pozicích?
23.8. 2019
Česká Tourist Trophy a závody IRRC v Hořicích jsou minulostí.
o uplynulém víkendu se odjel 27. ročník české Tourist Trophy. Při ní se zároveň odjely závody mezinárodního road racingového šampionátu. Nejen v květnu, ale i v srpnu se Hořice v Podkrkonoší mění v motocyklový závodní okruh, kdy se tu odjel již 27. ročník závodů české Tourist Trophy. Již několik let se tu zároveň jezdí závody mezinárodního road racingového šampionátu (IRRC) ve třídách Supersport a Superbike, takže se tu hezky prolínají historické stroje s těmi nejnovějšími.
23.8. 2019
MMČR SZM míří do chorvatského Grobniku.
Letošní sezóna mezinárodního mistrovství České republiky silničních závodů motocyklů na závodních okruzích pokračuje o víkendu od 23. do 25. srpna 2019. Závody se opět odjedou spolu s mezinárodním motocyklovým šampionátem Alpe Adria, promotéra LUTEC, v chorvatském Grobniku. Závodní okruh poblíž města Rijeka je pro většinu jezdců znám díky tomu, že se sem jezdí nejen závodit, ale i testovat. Sezóna se minulými závody v Německu přehoupla do své druhé poloviny a jezdce čekají páté závody z celkových sedmi.
20.8. 2019
Lukáš Simon se letos účastní ADAC Junior Cupu.
Čtrnáctiletý brněnský závodník se letos účastní motocyklového seriálu ADAC Junior Cup, ve kterém jezdci závodí na identických motocyklech KTM RC 390 Cup. Lukáš dokázal v průběhu sezóny vybojovat již čtyři pódiová umístění, když poslední úspěch přišel o minulém víkendu na závodech v Mostě. V sobotní jízdě Lukáš nešťastně havaroval v tlačenici hned po startu v nájezdu do první zatáčky. V neděli si ale dojel pro druhé místo, které si drží i v celkovém hodnocení za suverénem letošní sezóny, německým jezdcem Lennoxem Lehmannem.
19.8. 2019
V ADAC Junior Cupu bojuje úspěšně také třináctiletý Jonáš Kocourek.
Dalším naším jezdcem, který letos bojuje v ADAC Junior Cupu na identických motocyklech KTM RC 390 Cup je třináctiletý Jonáš Kocourek. V probíhající sezóně několikrát atakoval stupně vítězů. Premiérové umístění na pódiu získal v první mostecké závodní jízdě a po velkém boji z toho bylo třetí místo. Ve druhé jízdě projel pod šachovnicovou vlajkou na šestém místě a připsal si tak dalších deset bodů.
17.8. 2019
Na souboje motocyklových veteránů v Mostě je vstup zdarma.
Další skvělou podívanou příznivcům jednostopých vozidel nabízí tento víkend 17. a 18. srpna mostecký autodrom. Zatímco před týdnem mohli sledovat souboje jezdců republikového šampionátu minibiků a mezinárodního mistrovství Německa silničních motocyklů (IDM), tentokrát se na sever Čech sjedou zejména fanoušci a milovníci historických motocyklů.
15.6. 2019
Automotodrom Brno vítá navýšení státní podpory GP.
Vláda České republiky v pondělí 10. června 2019 rozhodla o navýšení příspěvku na konání Grand Prix České republiky. Výše státní podpory pro tento ročník bude činit 55 miliónů korun. Automotodrom Brno, a.s. vysoce oceňuje pozitivní přístup Vlády ČR k této prestižní sportovní události. Ivana Ulmanová, předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno, a.s.: „Výsledného rozhodnutí Vlády České republiky o navýšení příspěvku na podporu Grand Prix České republiky si velmi vážíme
17.7. 2018
VC Česka v motokrosu v Lokti již tento víkend!
Velká cena České republiky v motokrosu v Lokti se uskuteční již tento víkend! Loketské Serpentiny budou ve dnech 21.-22. července 2018 hostit letošní čtrnáctý podnik seriálu MXGP, který se k nám přestěhuje až ze vzdálené Indonésie. Kromě tradičních tříd MXGP a MX2 v Lokti uvidíme i závod evropského šampionátu třídy EMX300 a sledovat budeme též napínavé finálové závody ME juniorských tříd EMX65ccm a EMX85ccm. Jak vypadá dosavadní vývoj v seriálech MS a ME jednotlivých tříd a na koho se můžeme v Lokti těšit…?
2.7. 2018
Pátý Jakub Kornfeil má za sebou skvělý závod.
Po dechberoucím výkonu se ale dokázal propracovat až do nejlepší pětice a odváží si cennou porci bodů. Osmá řada na startu byla velmi nevýhodnou pozicí pro našeho závodníka. Ten však ihned po zhasnutí semaforů pracoval na tom, aby ukázal, že patří tam, kde se pohyboval celý víkend - mezi nejlepších šest. Cestu měl však extrémně složitou. Po třetím kole se dotáhl na osmnáctou příčku a čekala jej více než vteřinová mezera na soupeře před ním.
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447