AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ
15.6. 2019
Automotodrom Brno vítá navýšení státní podpory GP.
Vláda České republiky v pondělí 10. června 2019 rozhodla o navýšení příspěvku na konání Grand Prix České republiky. Výše státní podpory pro tento ročník bude činit 55 miliónů korun. Automotodrom Brno, a.s. vysoce oceňuje pozitivní přístup Vlády ČR k této prestižní sportovní události. Ivana Ulmanová, předsedkyně představenstva společnosti Automotodrom Brno, a.s.: „Výsledného rozhodnutí Vlády České republiky o navýšení příspěvku na podporu Grand Prix České republiky si velmi vážíme
17.7. 2018
VC Česka v motokrosu v Lokti již tento víkend!
Velká cena České republiky v motokrosu v Lokti se uskuteční již tento víkend! Loketské Serpentiny budou ve dnech 21.-22. července 2018 hostit letošní čtrnáctý podnik seriálu MXGP, který se k nám přestěhuje až ze vzdálené Indonésie. Kromě tradičních tříd MXGP a MX2 v Lokti uvidíme i závod evropského šampionátu třídy EMX300 a sledovat budeme též napínavé finálové závody ME juniorských tříd EMX65ccm a EMX85ccm. Jak vypadá dosavadní vývoj v seriálech MS a ME jednotlivých tříd a na koho se můžeme v Lokti těšit…?
2.7. 2018
Pátý Jakub Kornfeil má za sebou skvělý závod.
Po dechberoucím výkonu se ale dokázal propracovat až do nejlepší pětice a odváží si cennou porci bodů. Osmá řada na startu byla velmi nevýhodnou pozicí pro našeho závodníka. Ten však ihned po zhasnutí semaforů pracoval na tom, aby ukázal, že patří tam, kde se pohyboval celý víkend - mezi nejlepších šest. Cestu měl však extrémně složitou. Po třetím kole se dotáhl na osmnáctou příčku a čekala jej více než vteřinová mezera na soupeře před ním.
29.6. 2018
Udělení divoké karty pro Filipa Salače.
„Je to skvělá zpráva a jsem za ni moc rád. Divokou kartu je těžké získat, moc si toho vážím. Teď jen doufám, že se nám podaří dobře připravit a nastavit motorku. I když vypadá téměř stejně jako rookies, technicky je úplně jiná. Hlavně motor, převodovka, brzdy a v neposlední řadě podvozek. Brněnský okruh je rychlý, preferoval bych mokro. Vody se nebojím a na mokru se trochu mažou výkonnostní rozdíly motocyklů. Budu rád za umístění do dvacátého místa, dosažení bodované pozice by bylo super,“ těší se
26.6. 2018
Libor Podmol přeskočí rodinný dům!
Českého freestyle motokrosaře Libora Podmola čeká ve čtvrtek 28. června bláznivá mise. Jako první český závodník na motorce přeskočí rodinný dům! „Pořád nad tím v hlavě přemýšlím, jak to udělat. Jasný plán zatím nemám. Bude důležité hlavně překonat prvotní stres,“ plánuje Libor Podmol. Světový šampion v tomto adrenalinovém sportu začal současně trénovat na X-Games. Během července bude na olympiádě extrémních sportů obhajovat medailové umístění.
19.6. 2018
Místo Ježka pojede zbytek MS SBK 2018 Karel Hanika !!
V uplynulých dnech proběhla médii zpráva, že majitel a manažer teamu GUANDALINI RACING, pan Guandalini, ukončil spolupráci s Ondrou Ježkem. To byla pro české fanoušky poměrně šokující zpráva, neboť Ondra byl jediným českým pravidelným účastníkem mistrovství světa superbiků. Chybělo málo a přišli jsme o našeho zástupce v této atraktivní disciplíně. Vzniklou situaci začal ihned řešit Autoklub ČR a nový manažer reprezentace Jakub Smrž. Po několika jednáních se podařilo domluvit angažmá českého jezdce Karla Haniky. I když je to hodně narychlo, Karel bude v novém týmu startovat už v následujícím podniku v Laguna Seca.
18.6. 2018
S novými pravidly prostě nemůžu souhlasit !!
Kornfeil startoval ze čtrnácté pozice. Po startu získal dvě místa a po úniku Martina a Suzukiho se usadil v boji o třetí příčku. V nájezdu do čtvrtého kola se ale Jakub nevešel do první šikany okruhu v Montmeló a propadl se na hranici první desítky. I když nezískal žádnou výhodu, vedení závodu nechalo manévr k přezkoumání a zvážení možné penalizace. Pak se Jakub po stejné peripetii propadl až na sedmnácté místo a čekala na něj pořádná fuška. Několik pozic získal zpět, pak vytěžil z četných pádů ve startovním poli.
25.1. 2018
Motoskijöring 2018 startuje v sobotu.
Vzhledem k velké oblevě na celém území ČR je problém závody uspořádat. Je potěšitelné, že sobotní plánovaný závod 27.1.2018 v Horním Městě pořadatelé pilně připravují. Letošní seriál MČR v motoskijöringu u nich tak bude zahájen, protože 2 předchozí závody musely být zrušeny. V Horním Městě v prostředí sportovního areálu u místní školky se už jelo mnohokrát a vždy to byly pěkné závody.
2.11. 2017
Do Prahy míří světová špička FMX.
Před tím, než se O2 arena otřese v základech, rozezní se hudba a vzduchem začnou létat jezdci na motocyklech, sněžných skútrech a dalších strojích, připravili pořadatelé pro návštěvníky speciální Pit party, neboli setkání v zákulisí. Od 14:30 tak budou mít návštěvníci jedinečnou šanci nejen se potkat s hvězdami FMX, ale také proniknout do backstage show, prozkoumat scénu a z bezprostřední blízkosti si prohlédnout a projít nájezdové rampy i stroje jednotlivých jezdců.
29.8. 2017
Pravnučka Karen Davidson po 2 letech opět v Praze.
Na Prague Harley Days jako exkluzivní host dorazí přímo pravnučka zakladatele značky, Karen Davidson, která se tak po 2 letech opět vrátí do Prahy. Naposledy zavítala Karen do Prahy v roce 2015, rovněž u příležitosti konání Prague Harley Days, a jak se už tenkrát nechala slyšet, rozhodně se nejednalo o její poslední návštěvu. Její slova se nyní naplnila, a tak do naší metropole opět míří, aby si užila další ročník tohoto motocyklového svátku, navíc poslední ročník před konáním oslav 115. výročí založení Harley-Davidson, jejichž hlavním dějištěm se stala rovněž Praha.
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447