AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ
8.6. 2017
V Nové Pace "padla stovka"přihlášených na Evropu.
Je to neuvěřitelné, ale čtrnáct dní před oficiální uzávěrkou přihlášek ke čtvrtému závodu Mistrovství Evropy v autokrosu v Nové Pace, byla pokořena magická stovka. Lze tedy předpokládat, že konečný počet přihlášených se vyšplhá k číslu sto třicet, možná i výše.
26.5. 2017
TK: SLEPÍ VRAZI - Osvětově edukační kampaň zaměřená na problematiku zraku řidičů
Osvětově edukační kampaň SLEPÍ VRAZI je zaměřená na problematiku zraku řidičů a nebezpečí řízení za zhoršené viditelnosti. Jejím cílem je informovat řidiče o nebezpečí špatného vidění za volantem, protože podle statistiky může být špatně vidící řidič stejně nebezpečný jako ten, který před jízdou pil alkohol nebo požil drogy.
5.5. 2017
Autosalon Bratislava 2017
Bratislavský Autosalon, nejprestižnější automobilová událost roku nejen na Slovensku, ale i v celé střední Evropě, předvedl přehlídku toho nejlepšího v současném automobilovém průmyslu.

foto 1 foto 9 foto 10 foto 4 foto 12
13.4. 2017
Tomáše Ouředníčka čeká Maroko
Již tento víkend startuje v marockém Agádíru soutěž Morocco Desert Challenge, kde se představí jediná česká posádka ve složení Tomáš Ouředníček - David Křípal. Dvojice týmu South Racing CE se do sedmi etapové soutěže vydá s Fordem Ranger Dakar, který tak velkolepě představila na Dakar show v Sosnové. Jen dva týdny po prezentaci v Sosnové se členové týmu South Racing CE vydávají do Afriky, kde 17. dubna startuje Morocco Desert Challenge.
25.3. 2017
181 závodních vozů přijede na RX na Slovakia ring
azdci zo Slovenska, Česka, Rakúska a Maďarska budú súperiť na 1496-metrovej trati, pozostávajúcej z 34 % z nespevneného - prašného povrchu a zvyšok z rýchlostnej asfaltovej dráhy SLOVAKIA RINGU. Rozhodovať sa bude v triedach SuperCars, Super Touring Cars (do 1600 cm3, do a nad 2000 cm3), Super 1600 a v historických vozidlách (iba Česko). Na jazdcov čakajú 2 tréningové jazdy, 3 ostré jazdy, dvakrát semifinále a jedno finále. Vrchol víkendu - semifinále a finále - bude na programe v nedeľu od 13:00 a teda niekoľko hodín po Veľkej cene Austrálie
28.2. 2017
Na Baja Russia 2017 Mirek Zapletal stříbrný.
Vikendový start na Baja Russia Northern Forest Rally se vydařil posádce Miroslav Zapletal - Marek Sykora s H3 Evo VII, která skončila na stříbrné příčce a to se slušným několika minutovým náskokem na nejbližší pronásledovatele.
19.12. 2016
Zlaté volanty 2016 mají své majitele
V kategorii závodů na okruzích posbíral nejvíce bodů vicemistr Evropy tahačů Adam Lacko, jemuž na symbolických stupních vítězů dělali společnost Petr Fulín a Aleš Jirásek. Mezi soutěžáky jasně kraloval Jan Kopecký, absolutní mistr republiky a čtvrtý ve světovém šampionátu ve třídě WRC 2. Daleko za sebou nechal druhého Martina Prokopa i třetího Pavla Valouška. Naopak velmi napínavý byl souboj mezi závodníky do vrchu. Nakonec měl „nos vpředu“ Vladimír Vitver,
18.12. 2016
Roman Častoral vyhlášen šampiónem zóny
Roman Častoral byl 10.12.2016 vyhlášen v Bratislavě šampiónem FIA zóny střední Evropy v rallycrosse. Roman tento titul vybojoval v mezinárodní konkurenci 14 zemí střední Evropy. Závody se jely v Česku, Slovensku, Polsku, Maďarsku, Rakousku a Itálii. Roman je jediným českým jezdcem v rallycrosse, který dokázal v celkovém hodnocení obsadit první místo.
16.12. 2016
Pátý Zlatý volant pro mistra Evropy Václava Fejfara.
Mezi závodnickou elitou nechyběl ani čtyřnásobný Mistr Evropy v autokrosu Václav Fejfar, člen Autoklubu Nová Paka. Ten vyhrál Zlatý volant již popáté : 2011 – 2014 a letos. To se zatím v kategorii autokros – rallykros podařilo pouze jednomu závodníkovi. A letos to bylo nakonec celkem jednoznačné, když před druhým Petrem Nikodémem získal náskok devadesáti bodů.
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447