AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ
10.6. 2017
Vršecký s Lackem největšími favority China Truck Racing Championship
O víkendu startuje na okruhu Goldenport v Pekingu, v pořadí již třetí ročních čínského truckového šampionátu. Ten v předchozích dvou letech vyhráli čeští jezdci Martin Kolomý a David Vršecký. I letos vstupuje tým Buggyra China Racing do závodu s vítěznými ambicemi.
30.5. 2017
Letos vyloženě skvělá Němka Halm.
Krajanka bláznivé a pro Evropu nebezpečné Angely tak patři mezi největší překvapení letošní truckerské sezóny. Stephanie je po dvou víkendech o osm druhá za Lackem a o osm bodů před Hahnem !!!
29.5. 2017
Neděle Adama Lacka v Misanu přinesla dvakrát ZLATO!
Mám z vítězství obrovskou radost, o to víc, že jsem startoval z osmého místa,“ hodnotil poslední závod v tu chvíli již lídr evropského šampionátu tahačů. Slovinský jezdec se pohyboval v průběhu závodu v první desítce, nakonec se ale propadl a cílovou pásku protnul na jedenáctém místě. „Truck racing je tvrdý sport a musím si zvyknout, že drobné kontakty auta snesou. Jinak jsem si závod užil,“ uvedl Enes Draganovič na konci závodního víkendu.
17.5. 2017
Lackovo krocení rychlosti u rudého býka. A ZASE ty podivnosti!
V truck racingu navíc do hry vstupuje technické omezení v podobě maximální možné povolené rychlosti 160 km/h. O tom by mohl pro změnu v rámci hodnocení svých soubojů s Heinzem Wernerem Lenze z druhé poloviny 90. minulého století vyprávět Martin Koloc. Příběh, kdy, na - jeden závod - dorazil s certifikovaným zařízením na měření rychlosti nezávislý expert prokázal, že německý sok jede podstatně nad povolenou hranicí, nicméně pořadatelé mu vysvětlili, že pravdu mají vždy jen oni, vešel do dějin truckracingu. Nějak podobně to dopadlo letos v Rakousku.
16.4. 2017
Návrat Antonia Albaceteho .
Stará a nutno říci úspěšná láska, nerezaví, chtělo by se říci v souvislosti s návratem Antonia Albaceteho do letošního ME tahačů. Po loňské absenci totiž spojil trojnásobný mistr starého kontinentu své síly s týmem Truck Sport Bernau.
22.3. 2017
V Indii bral zlato náš David Vršecký
Poslední víkend nabídl fanouškům truck racingu mimořádně zajímavou konfrontaci. V Indii se totiž střetli v souboji s nejlepšími jezdci prestižního anglického truckového šampionátu hned čtyři mistři Evropy – Gerd Körber, Antonio Albacete, David Vršecký a Norbert Kiss, starý kontinent pak podpořila nejúspěšnější truckera historie Steffi Halm.
26.2. 2017
Přestup historicky nejúspěšnějšího truckera Jochena Hahna.
Když na konci sezóny 2015 vyměnil dvojnásobný mistr Evropy Norbert Kiss MAN za Mercedes, jednalo se o překvapení. Odchod historicky nejúspěšnějšího truckera všech dob Jochena Hahna od MAN k Ivecu, lze pak bez nadsázky nazvat senzací.
21.2. 2017
Na okruzích v Pekingu, Šanghaji a Ningbo opět i s Vršeckým a Kolomajzem !!
Oba jezdci Buggyry vzájemnou konfrontaci vítají a těší se na tvrdé souboje. „Historicky první titul čínského šampióna mi už nikdo nesebere, po rallye bych ale získal rád skalp Davida Vršeckého i na okruhu,“ neskrývá své odhodlání a ambice Martin Kolomý, který se po roční pauze vrací ke kombinaci terén – okruhy. „Pochopitelně, že prvořadý je Dakar, ale je o mě známo, že se nebráním žádné možnosti vítězit, okruhy beru jako vítané zpestření.“
9.9. 2016; aktualizováno: 19.10. 2016
Czech Truck Prix 2016
foto 1 foto 2 foto 4 foto 5 foto 6  
2.10. 2016
Adam Lacko byl v sobotu v Jaramě zlatý a stříbrný
První závodní jízda se stala kořistí českého závodníka, který zvítězil způsobem start-cíl. I když Hahn z počátku zle dotíral, jezdec Buggyry nedal Hahnovi šanci. „Je to mé letošní třinácté vítězství a třináctku mám rád. Hodně to klouzalo, ale jak jsem tak viděl, nebyl jsem sám. Ve druhé jízdě to bude opět pěkná mela,“ uvedl šťastný Lacko.
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447