AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ
23.6. 2019
Nejrychlejší evropské tahače na Slovakia Ringu doplní formule.
FIA ETRC je bezkonkurenčne svetovo najväčším a najvýznamnejším seriálom pretekárskych ťahačov. Stroje s upraveným podvozkom dosahujú v zákrutách neuveriteľné rýchlosti, a to aj s hmotnosťou 5300 kg! Poháňa ich motor s objemom 13 000 cm3, ktorý produkuje až 1100 konských síl maximálneho výkonu. Kvôli bezpečnosti ťahače nemôžu prekročiť maximálnu rýchlosť 160 km/h, no nijako to neuberá na zábave a akcii. Tej je zakaždým naozaj veľa, napokon štvoro víkendových pretekov sa nesie v štýle súbojov "nárazník o nárazník".
23.6. 2019
Hororový víkend Buggyry na Hungaroringu.
Do druhého sobotního závodu Adam Lacko startoval po diskvalifikaci z posledního místa. Stíhací jízdou se pak dokázal probojovat až na osmou příčku, která se rovnala maximu možného. „Byl to pěkný závod, hlavně první polovina, kdy jsem se probojovával místo po místu až na osmou pozici za Jochena s Antoniem. Ti už měli velký náskok, který se mi bohužel nepodařilo stáhnout, ač jsem dělal vše, co bylo v mých silách. Nebudu předstírat, že nejsem po prvním dnu zklamaný, ale neházím flintu do žita. Zítra se opět budu prát o nejvyšší příčky,“ uzavřel sobotní den Lacko, který se v průběžném pořadí nachází na třetí pozici. Oly Janes dokončil druhý závod těsně pod top 10 na jedenáctém místě. To se také rovnalo bronzové pozici v Grammer Cupu. „Na startu jsem lehce ztratil a propadl se dvě místa zpět. Bojoval jsem, co to šlo, ale dostat se zpět do první desítky se mi už nepodařilo. Co mě ale těší, je udržení prvního místa v Grammer Cupu. Uvidíme, co zítra,“ řekl Oly.
29.5. 2019
FIA ETRC 2019: Těžkotonážníci odstartovali do sezóny 19.
Úvodný pretekársky víkend sezóny FIA ETRC v talianskom Misane odštartoval uplynulý víkend úradujúci šampión Nemec Jochen Hahn z pole position, keď v prvej kvalifikácii porazil Čecha Adama Lacka o takmer 0,5 s. Tak ako pred rokom, aj teraz sa Hahnovi podarilo vyhrať hneď prvé preteky na svojom Team Hahn Racing IVECO. Do cieľa došiel pred Adamom Lackom na Buggyre a Antoniom Albacetem z Truck Sport Lutz Bernau
27.5. 2019
Začátek v Missanu z říše snů! Adam Lacko vévodí šampionátu!
Začátek z říše snů! Lacko i po neděli vévodí šampionátu! Janes nejlepší z „nováčků“! První závodní víkend sezony v italském Misanu dopadl pro oba jezdce týmu Buggyra Racing nad očekávání dobře. Adam Lacko v novém speciálu VK50 přidal v neděli další pódiové umístění a udržel se tak ve vedení šampionátu o dva body před dotírajícím Němcem Hahnem. Snový začátek pro Janese!
31.8. 2018
Most přeje odvážným a připraveným
 Po měsíc a půl trvající pauze bude závodem v Mostě zahájena druhá polovina evropského šampionátu tahačů. Poprvé od sezóny 2010 a zlatých časů Davida Vršeckého, dorazí na domácí okruh v roli obhájce titulu český pilot Adam Lacko.  
22.8. 2018
BUGGYRA VYHLÍŽÍ VRCHOL SEZONY A CHYSTÁ OSLAVY VÝROČÍ 50 LET ZNAČKY.
 Největší motoristická událost roku nejen pro Buggyra Racing tým se nezadržitelně blíží. Poslední prázdninový víkend odstartuje na mosteckém okruhu již 26. ročník Total Czech Truck Prix, kde se úřadující evropský šampion Adam Lacko pokusí před domácím publikem přiblížit vedoucímu Hahnovi. Příští týden také odstartuje Čínský šampionát tahačů, ze kterého by si David Vršecký rád odvezl vítězný hattrick.  
20.8. 2018
Tahače v polovině. Hahn vévodí celkovému pořadí, špička je ale velmi vyrovnaná
 První polovině mistrovství Evropy v závodech okruhových tahačů mělo dominantní postavu v Jochenu Hahnovi, nicméně deset vítězů v šestnácti jízdách dokazuje, jak široká je letos špička. Její vyrovnanost slibuje dramatickou podívanou při nadcházející Czech Truck Prix v Mostě o víkendu 1. a 2. září.  
21.7. 2018
Mostecká Czech Truck Prix získala záštitu ministryně.
Závod Czech Truck Prix, který bude ve dnech 1. a 2. září už pošestadvacáté hostit mostecký autodrom jako součást evropského šampionátu okruhových tahačů FIA European Truck Racing Championship (ETRC), získal záštitu ministryně pro místní rozvoj Kláry Dostálové. Přislíbila zároveň svou účast na slavnostním zahájení závodního víkendu v Mostě. Czech Truck Prix je nejsledovanějším, nejatraktivnějším a nejnavštěvovanějším podnikem sezony. Každým rokem se sjíždí do areálu autodromu na 90.000 návštěvníků z České republiky a mnoha dalších evropských i mimoevropských zemí.
19.7. 2018
Adam Lacko vybojoval vavříny na Slovakia Ringu i v neděli.
Adam Lacko zopakoval skvělý výsledek ze soboty a nejrychlejším časem nedělní kvalifikace si vyjel start z první pozice. „Paráda. Vyhrát oba měřené tréninky mě fakt hodně těší. Gumy zde fungují přesně jedno kolo a mně se z toho podařilo vytáhnout maximum. Bylo to ale o chloupek,“ komentoval nedělní kvalifikace Lacko.
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447