AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ
6.1. 2018
Buggyra má za sebou hvězdný rok !!
Jako první vstoupí na kolbiště hned první lednový týden prostřednictvím Rallye Dakar Martin Kolomý. Letos vyhrál etapy jak na Dakaru, tak letní Silk Way Rally, v obou nejprestižnějších dálkových závodech rovněž okusil post průběžného lídra. „Vést průběžné pořadí je dobré, vyhrávat etapy výborné, ale já chci v první řadě dakarského Beduína náležícího těm nejlepším jezdcům. Díky účasti na Silk Way máme najeto mnohem více ostrých závodních kilometrů, je na čem stavět,“ tvrdí ranař z drsného bruntálského regionu. David Vršecký v průběhu letošní sezóny „ovládl“ po vítězstvích v Indii a Číně dvoumiliardový trh, k tomu přidal i spolu triumf v Poháru konstruktérů mistrovství Evropy tahačů.
29.10. 2017
Na pozici druhého pilota Buggyra je několik kandidátů! Testoval i Martin Prokop !
Tým Buggyra Racing ani ne 14 dní po oslavách jedenáctého titulu mistra Evropy, absolvoval tuto středu a čtvrtek první ostré testy na mosteckém autodromu v rámci přípravy na novou sezónu. Do druhého speciálu však tentokrát neusedl David Vršecký, ale mimo jiné i nejzkušenější český závodník světové Rally Martin Prokop. Čerstvý mistr Evropy Adam Lacko si testování užíval a s novými komponenty připravovanými k nasazení pro sezónu 2018 byl spokojen. „Máme za sebou velice úspěšný rok, ale nemůžeme usnout na vavřínech. Stále je prostor pro zlepšování. Kluci už na autě udělali nějaké změny, tak uvidíme, zda nás to posune opět o nějaké desetinky dopředu. Máme na to celou zimní přestávku,“
10.10. 2017
Truckeři z Buggyry slaví mistrovské double!
Nový mistr Evropy Adam Lacko dnes spolu s Davidem Vršeckým po roční odmlce opět ovládli Pohár konstruktérů a přidali tak do sbírky týmu BUGGYRA již jedenáctý titul! Adam Lacko, který na svůj premiérový titul v truck racingu čekal 14 let se nakonec dočkal až v kabině BUGGYRY. Jednalo se o triumf z kategorie suverénních, když v průběhu sezóny Adam dosáhl na devatenáct pódiových umístění. Zařadil se tak po bok Gerda Körbera, Markuse Bösigera a Davida Vršeckého, které BUGGYRA dovezla k nejvyšším evropským metám.
9.10. 2017
Adam Lacko s Davidem Vršeckým po roční odmlce opět ovládli truckerský Pohár konstruktérů !!
Nový mistr Evropy Adam Lacko dnes spolu s Davidem Vršeckým po roční odmlce opět ovládli Pohár konstruktérů a přidali tak do sbírky týmu BUGGYRA již jedenáctý titul! Adam Lacko, který na svůj premiérový titul v truck racingu čekal 14 let se nakonec dočkal až v kabině BUGGYRY. Jednalo se o triumf z kategorie suverénních, když v průběhu sezóny Adam dosáhl na devatenáct pódiových umístění. Zařadil se tak po bok Gerda Körbera, Markuse Bösigera a Davida Vršeckého, které BUGGYRA dovezla k nejvyšším evropským metám.
8.10. 2017
Adam Lacko si zajistil premiérový evropský titul !
Adam Lacko si zajistil premiérový titul mistra starého kontinentu hned v prvním závodě víkendu, když dojel na druhé pozici za Albacetem a největšího pronásledovatele Hahna nechal za svými zády. David Vršecký zaznamenal ve druhé sobotní jízdě premiérové vítězství a spolu s Lackem navýšili náskok v Poháru konstruktérů už na 52 bodů. Od prvenství je tak dělí pouhé dva body!
6.10. 2017
Černuc 2017 - akční průjezdy !!
akční sekce a parádní výkony posádek osmikolek To se hned tak nevidí :-))
5.10. 2017
Buggyru čeká závod desetiletí!
První plnohodnotný říjnový víkend se na okruhu Jarama poblíž Madridu uskuteční poslední závod letošního ME tahačů. Pro tým Buggyra Racing se bude jednat o závod desetiletí. Po až brutální dominanci v sezónách 2007 – 2009, které roudnickému týmu přinesly zásluhou Markuse Bösigera (2007) a Davida Vršeckého (2008-2009) tři individuální tituly, plus stejný počet vítězství v Poháru konstruktérů, stojí Buggyra opět těsně pod vrcholem. K zisku individuálního titulu totiž stačí Lackovi při plném bodovém zisku jediného konkurenta Jochena Hahna patnáct bodů. Jako velmi reálný se pak jeví i triumf v Poháru konstruktérů.
29.9. 2017
Lacko je pouhých 15 bodů od truckerského titulu.
Na první pohled by nemělo být v Jaramě co řešit. Pokud, Jochen Hahn získá maximální možný počet 60 bodů, což se mu mimochodem naposled povedlo v Misanu 2011, stačí Adamovi vydolovat z jaramského asfaltu 15 bodů. Pro teoretickou ilustraci, nezbytné body získá při dvou šestých místech v hlavním závodě a dvou devátých místech v závodě s hendikepem. Přestože by tak Adama mohla připravit o titul šampióna starého kontinentu pouze neuvěřitelná shoda nešťastných náhod, týmový management předčasné oslavy odmítá. „Od začátku sezóny jasně deklarujeme, že našim největším cílem je zisk individuálního titulu. Nikdo nás proto nemůže obviňovat z alibismu. Na oslavy je ale hodně času,“ říká týmový manažer Jan Kalivoda
25.9. 2017
Adam Lacko oslavil své narozeniny nedělním vítězstvím v Le Mans..
Průběžný lídr šampionátu Adam Lacko si ke svým třiatřicátým narozeninám nadělil v Le Mans dárek v podobě jednoho vítězství. Do Jaramy si tak na poslední podnik sezony poveze náskok 45 bodů. Sedmý muž průběžného pořadí David Vršecký zaznamenal dvě šestá místa a spolu s Lackem nadále vládnou Poháru konstruktérů.
5.9. 2017
Mostecký Czech Truck Prix 2017
foto 6  foto 22  foto 21  foto 12  foto 10
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447