AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ
27.8. 2019
Czech Truck Prix v Mostě se jede již o tomto víkendu.
Adrenalinové souboje mezi nejlepšími jezdci letošního ročníku evropského šampionátu okruhových tahačů European Truck Racing Championship (FIA ETRC) slibuje o nadcházejícím víkendu fanouškům na mosteckém autodromu už 27. ročník prestižního podniku TOTAL Czech Truck Prix. S výjimkou pětinásobného mistra FIA ETRC, Němce Jochena Hahna, který po šestnácti odjetých závodech suverénně vévodí průběžnému pořadí a má tak skvěle nakročeno k šestému titulu, je bodový rozdíl mezi jezdci na špici velmi těsný. Na domácím okruhu se bude chtít vytáhnout zejména Adam Lacko
24.8. 2019
Energetický gigant nově v názvu truckerského vrcholu.
Fanoušci ostrých soubojů trucků na dráze se mohou těšit také na symbiózu značky TOTAL s týmem Buggyra Racing, který je nejúspěšnějším českým zástupcem v šampionátu. „V loňském roce jsme zahájili spolupráci o poskytování reklamních služeb a propagaci. Je založena na podpoře týmu Buggyra Racing formou kvalitních olejových produktů značky TOTAL pro potřeby závodního týmu v seriálu FIA ETRC. Propagaci značky TOTAL zajišťuje pro změnu její umístění na reklamních plochách závodních speciálů týmu Buggyra Racing, jejich oděvech, tiskovinách, bannerech či video spotech,“ upřesnil generální ředitel společnosti Total Česká republika Lukasz Semeniuk.
21.8. 2019
Doprovodný program Czech Truck Prix Most zahájí spanilá jízda.
Návštěvníci vrcholné akce každoročního kalendáře mosteckého autodromu, kterou je pod názvem TOTAL Czech Truck Prix evropský šampionát okruhových tahačů (FIA ETRC), se mohou i letos těšit na pestrý a bohatý doprovodný program. Na závodní víkend na přelomu srpna a září fanoušky pozvou sami jezdci, kteří v pátek 30. srpna v podvečer projedou ve svých šestitunových speciálech ulicemi Mostu.
16.8. 2019
David Vršecký zase okusil Lamborghini.A Mičánek Buggyru.
Vzhledem k tomu, že na oba týmy čeká vrchol sezóny v podobě závodů ME tahačů v Mostě (31.8 – 1.9) a brněnského podniku Hurican Supertrofeo (7. – 8. 9), není čas prázdnin automaticky dobou slastného nicnedělání. A protože se Jiří Mičánek a David Vršecký potkali na testování v Mostě, došlo k zatím krátkodobé výměně, obou závodních speciálů. „Poprvé jsem se svezl v tak rychlém a velkém autě, najednou jako bych se odrazil ze země. Velmi mile mě překvapil poměr hmotnost/výkon, Buggyra má fantastické zrychlení, člověk je hned na maximálce 160 km/h,“ hodnotil Jiří Mičánek první dojmy z VK50.
16.8. 2019
Mostecký okruh přivítá již 27. ročník svého nejprestižnějšího podniku
Závody evropského šampionátu okruhových tahačů European Truck Racing Championship (FIA ETRC) Mostecký okruh přivítá 27. ročník svého nejprestižnějšího a nejnavštěvovanějšího podniku každoročního kalendáře TOTAL Czech Truck Prix, jehož součástí je také The Most Truck Festival. Podpoře tuzemských fanoušků se těší zejména domácí jezdec Adam Lacko a jeho tým Buggyra Racing. Adam v sezoně 2018 vybojoval už potřetí celkové druhé místo, je evropským šampionem z roku 2017.
12.8. 2019
O Truck Festival v Mostě je zájem.
O Truck Festival je i letos zájem, organizátoři zatím registrují na 80 kamionů Majitelé kamionů dosud přihlásili na 3. ročník přehlídky The Most Truck Festival na diváckém svahu mosteckého autodromu, která je součástí evropského šampionátu okruhových tahačů Czech Truck Prix, více než 80 vozů. Závodní víkend nabídne ve dnech 30. srpna až 1. září vedle festivalu i bohatý a pestrý doprovodný program s řadou dalších atrakcí a zajímavostí.
29.7. 2019
Martin Macík pozlatil premiéru s Karlem .
Martin Macík, František Tomášek a David Švanda z týmu Big Shock Racing zvítězili ve španělském mistrovství Baja Aragon, kde poprvé startovali se svým novým dakarským speciálem. Kromě zlaté trofeje a mnoha zkušeností si vezou také přesvědčení, že vsadit na změnu kamionu byla dobrá volba. Karel, vůz Iveco sestrojený týmovými mechaniky, je rychlý, ale zároveň je jízda s ním neuvěřitelně komfortní a posádce dokáže ušetřit mnoho sil, což na Dakaru 2020 určitě ocení.
23.6. 2019
Nejrychlejší evropské tahače na Slovakia Ringu doplní formule.
FIA ETRC je bezkonkurenčne svetovo najväčším a najvýznamnejším seriálom pretekárskych ťahačov. Stroje s upraveným podvozkom dosahujú v zákrutách neuveriteľné rýchlosti, a to aj s hmotnosťou 5300 kg! Poháňa ich motor s objemom 13 000 cm3, ktorý produkuje až 1100 konských síl maximálneho výkonu. Kvôli bezpečnosti ťahače nemôžu prekročiť maximálnu rýchlosť 160 km/h, no nijako to neuberá na zábave a akcii. Tej je zakaždým naozaj veľa, napokon štvoro víkendových pretekov sa nesie v štýle súbojov "nárazník o nárazník".
23.6. 2019
Hororový víkend Buggyry na Hungaroringu.
Do druhého sobotního závodu Adam Lacko startoval po diskvalifikaci z posledního místa. Stíhací jízdou se pak dokázal probojovat až na osmou příčku, která se rovnala maximu možného. „Byl to pěkný závod, hlavně první polovina, kdy jsem se probojovával místo po místu až na osmou pozici za Jochena s Antoniem. Ti už měli velký náskok, který se mi bohužel nepodařilo stáhnout, ač jsem dělal vše, co bylo v mých silách. Nebudu předstírat, že nejsem po prvním dnu zklamaný, ale neházím flintu do žita. Zítra se opět budu prát o nejvyšší příčky,“ uzavřel sobotní den Lacko, který se v průběžném pořadí nachází na třetí pozici. Oly Janes dokončil druhý závod těsně pod top 10 na jedenáctém místě. To se také rovnalo bronzové pozici v Grammer Cupu. „Na startu jsem lehce ztratil a propadl se dvě místa zpět. Bojoval jsem, co to šlo, ale dostat se zpět do první desítky se mi už nepodařilo. Co mě ale těší, je udržení prvního místa v Grammer Cupu. Uvidíme, co zítra,“ řekl Oly.
29.5. 2019
FIA ETRC 2019: Těžkotonážníci odstartovali do sezóny 19.
Úvodný pretekársky víkend sezóny FIA ETRC v talianskom Misane odštartoval uplynulý víkend úradujúci šampión Nemec Jochen Hahn z pole position, keď v prvej kvalifikácii porazil Čecha Adama Lacka o takmer 0,5 s. Tak ako pred rokom, aj teraz sa Hahnovi podarilo vyhrať hneď prvé preteky na svojom Team Hahn Racing IVECO. Do cieľa došiel pred Adamom Lackom na Buggyre a Antoniom Albacetem z Truck Sport Lutz Bernau
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447