AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ
21.10. 2016
Adam Kowalski zvítězil ve světovém finále Easykart
Desetiletý motokárista Adam Kowalski, žák páté třídy základní školy v Polánce nad Odrou, završil uplynulý víkend v italském Castellettu svojí letošní velice vydařenou sezonu. Na horké italské půdě a v konkurenci závodníků ze čtrnácti zemí zvítězil v kategorii Easykart 60, dlouhých 12 let poté, co ve stejné třídě v Itálii triumfoval Jan Midrla. Díky svému otci Robertovi se Adam Kowalski s volantem motokáry seznámil již ve čtyřech letech. Závodit začal v roce 2012 ve třídě Easykart 50, kde získal nezbytné zkušenosti do dalších let.
8.8. 2016
Adam Kout na trati v Assenu obhájil evropský titul
V posledním klání letošního mistrovství Evropy superkartů byl Adam Kout na trati v Assenu původně klasifikován až jako pátý. Po časové penalizaci dvou soupeřů nicméně poskočil na třetí příčku. „Od počátku jsem cítil, že na rovinkách nemám rychlost. Pohyboval jsem se mezi třetí a pátou pozicí, pár lidí jsem předjel, pár zase předjelo mě, zazávodil jsem si, ale nebylo to ano,“ konstatoval český reprezentant, jenž si už včera zajistil v předstihu mistrovský titul a mohl tím pádem brát relativní nezdar s nadhledem.
1.8. 2016
Patrik Hájek vicemistrem Evropy
Český kartingový reprezentant Patrik Hájek se stal vicemistrem Evropy v kartingu v královské třídě KZ. Ve třetím a rozhodujícím závodě evropského CIK-FIA šampionátu 2016 se mu podařilo předskočit Francouze Iglesiase a v celkovém hodnocení tak zaostal pouze za mistrem Evropy Italem Marcem Ardigem o 13 bodů.
30.7. 2016
Děti čeká jízda na motokárách v Olympijském parku RIO-Lipno
S podporou Českého olympijského výboru připravil Autoklub ČR pro malé zájemce o motorsport Kartingovou akademii, Premiérově si děti jízdu na motokárách mohly vyzkoušet již v červnu na motoristické slavnosti Legendy 2016. Nyní je před námi další díl této velice oblíbené a atraktivní sportovní disciplíny a to přímo na Olympijském parku RIO-Lipno 2016 ve dnech od 6. do 14. srpna 2016.
12.10. 2014
Čech Kout je vicemistrem Evropy
Dvě kola žily Adamovy naděje na titul, který mu za všech okolností zajišťovalo jen vítězství. Start mu totiž vyšel báječně a usadil se v čele. Jeho největší soupeř Emmanuel Vinuales se ho však držel jako klíště. „Potom jsem byl na konci hlavní rovinky trochu dlouhý a on toho okamžitě využil. Objektivně však musím konstatovat, že jsem na něj dnes neměl,“ uznal Kout, jenž si pak jel svůj vlastní závod, s dostatečným náskokem před dalšími pronásledovateli. I díky tomu, že motor jeho káry fungoval mnohem lépe než včera.
10.7. 2012
Jan Midrla na stupních vítězů
Třetí závod pětidílného seriálu německého mezinárodního mistrovství motokár DKM hostil jezdecky náročný okruh v Ampfingu nedaleko Mnichova. Velice dobře obsazený a perfektně organizovaný seriál DKM patří v současné době mezi nejkvalitnější v Evropě.
28.6. 2012
Česká vlajka vlála vysoko
Praha, 27. června 2012 - K nesporným vrcholům motokárové sezóny patří mistrovství Evropy třídy KZ2. To letošní se jelo v německém Wackersdorfu nedaleko našich hranic. Pro české jezdce to byla určitá výhoda, protože tuto trať dobře znají a vedli si na ní dobře i v přípravných závodech. Ve startovní listině třídy KZ2 se sešlo rekordních 111 jezdců. V měřeném tréninku šokoval konkurenci Jan Midrla (BIREL/TM) z JOKA kart teamu, když byl s přehledem nejrychlejší a v novém traťovém rekordu s časem 47,243 s.
Výsledky měřeného tréninku jsou ke stažení ZDE

Následoval kolotoč 21 kvalifikačních rozjížděk, ve kterých startoval každý jezdec šestkrát a to na jedné sadě suchých pneumatik! Součtem bodů pak bylo určeno pořadí na startu nedělního semifinále. Pro české příznivce bylo potěšující, že Jan Midrla opět vybojoval nejvýhodnější startovní pozici a předlouhý seznam výsledků kvalifikačních jízd začínal českou vlajkou.
Výsledky kvalifikací jsou ke stažení ZDE
10.4. 2012
Jan Midrla vybojoval stříbro ve WSK Master
Jan Midrla v čele peletonu jezdcůČeský reprezentant Jan Midrla z JOKA kart teamu vybojoval v konečném hodnocení prestižní motokárové sérii WSK Master stříbro. Velice silně obsazený seriál se skládal ze tří podniků na italských tratích v Muro Leccese, Sarnu a Castellettu. Na startu nechyběla většina továrních týmů a piloti z celého světa. Jan Midrla do WSK Master nastoupil s novým modelem italského podvozku Birel a motorem TM v úpravě českého ladiče Petra Klobáse.
17.11. 2011
Tovární tým Praga Kart Racing významně posiluje
V nové posílené sestavě se Praga představí již tento měsíc na závodech SKUSA Supernationals v Las Vegas, na kterých v průběhu celé 15ti leté tradice ještě nikdy nestartoval žádný česky tým.
14.2. 2011
Zástupci několika různých motoristických disciplín poměřili své jezdecké umění
fotoDobrá zábava a setkání se svými soupeři a kamarády ze závodních tratí - to byl ten hlavní úkol setkání, které vrcholilo čtyř a půlhodinovým motokárovým závodem týmů. Pravý závodní adrenalin však nenechal přítomné dlouho v klidu, a hned od startu šlo vidět, jak jsou jednotlivé týmy hladové po vítězství.
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447