AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ
25.12. 2018
Nová sezona startuje opět na Valašsku.
KOWAX Valašská rally ValMez 2019 je poprvé v historii zařazena do sedmidílného kalendáře podniků European Rally Trophy – Central (dále Č. Krumlov, dvě chorvatské soutěže, N. Gorica / SLO, Weiz / A, Lausitz / D). ERT je šampionátem s pravidelnou účastí českých posádek, Ondřej Bisaha v tomto seriálu v sezoně 2018 zvítězil absolutně, Václav Dunovský v hodnocení „dvoukolek“. „Dostáváme se do pomyslné druhé ligy evropských rally soutěží. Věříme, že tento status přiláká na start, kromě českých posádek, i řadu zahraničních dvojic,“ vyjádřila se tajemnice rally Petra Mynářová.
25.12. 2018
Historic Vltava Rallye a Rallye Šumava Klatovy se opět pojedou na konci dubna.
I přes velká letní sucha lze s nadsázkou konstatovat, že od letošních klatovských soutěží uplynulo už hodně vody. Možná i proto stojí za připomenutí, že startovní pole Historic Vltava Rallye obohatil poprvé i tým Past racing z Pyrenejského poloostrova, jehož reprezentanti soutěž opanovali. Po rychlém začátku španělského dua Alonso – Carrera převzala v průběhu soutěže vedení finská dvojice Harri Toivonen – Cedric Wrede, která své tažení dovedla až do vítězného konce.
23.12. 2018
Mistr světa Jan Kopecký zůstává !
"Smlouva podepsaná není, ale jsme domluveni," řekl Kopecký v Mladé Boleslavi, kde tým slavnostně otevřel prostory nového zázemí. "Jak bude konkrétně příští rok vypadat, teď řešíme. Samozřejmě, že mě zajímají závody v mistrovství světa. Bavit se budeme i o republice. Jestli ale pojedeme všechny závody a budeme usilovat o titul, to se teď ladí," uvedl Kopecký, který letos domácí šampionát ovládl pošesté a počtvrté v řadě.
22.12. 2018
Rallye Český Krumlov se pojede opět v květnu.
Polovina května bude na jihu Čech tradičně patřit Rallye Český Krumlov Jedna z nejstarších tuzemských automobilových soutěží napíše své již sedmačtyřicáté pokračování v obvyklém jarním termínu. Ve dnech 17. a 18. května 2019 se v širokém okolí malebného jihočeského města, jehož historické centrum je zapsáno v Seznamu světového dědictví UNESCO, uskuteční tradiční Rallye Český Krumlov.
21.7. 2018
Bohemia 2018 ve zpětném zrcátku.
Jubilejní 45. ročník Rally Bohemia 2018 je již minulostí. Pojďme se proto na letošní „bohemku“ podívat s odstupem v širším pohledu zajímavých statistik, které přinesla. Těžko můžeme začít něčím jiným, než rekapitulací zdejších rekordů, které v posledních letech na Rally Bohemia každý rok vylepšuje domácí tým ŠKODA Motorsport:
6.7. 2018
Vítězstvím na Rally Bohemia si Jan Kopecký s předstihem zajistil zisk titulu!
Ano, opět to dokázali: vítězstvím na Rally Bohemia si Jan Kopecký se svým spolujezdcem Pavlem Dreslerem (CZ/CZ) s vozem ŠKODA FABIA R5 opět s předstihem zajistili zisk titulu mistrů České republiky. Do konce sezóny přitom chybějí ještě dvě soutěže. Kopecký je nyní již šestinásobným držitelem titulu mistra republiky, z nichž pět vybojoval se svým současným spolujezdcem Dreslerem. Vítězné tažení této posádky sezónou 2018 pokračuje, protože kromě pěti triumfů v národním šampionátu vybojovala ještě tři prvenství v soutěžích mistrovství světa (kategorie WRC 2).
4.7. 2018
Oproti loňskému ročníku Barumky se změnilo 40% tratě.
I v letošním roce se čeká v rámci FIA Mistrovství Evropy v rally (ERC) kvalitní podívaná a nabitá startovní listina s řadou předních jezdců z evropského šampionátu. Očekává se pokračování dramatického souboje šestinásobného vítěze zlínské rally Jana Kopeckého s největším adeptem na evropský titul Alexejem Lukjaňukem z Ruska. Centrum soutěže bude soustředěno v krajském městě Zlín.
3.7. 2018
Jindřich Štolfa vítězem Rally Bohemia Historic
Poprvé za dobu pětiletého trvání Rally Bohemia Historic nezvítězil automobil Škoda 130 LR, přesto propojení se značkou Škoda na nejvyšším stupni vítězů nechybělo. S vozem Rover Metro GTI totiž vyhrál bývalý jezdec továrního týmu ŠKODA Motorsport Jindřich Štolfa, navigovaný Miroslavem Krčmářem. K jubilejnímu pátému vítězství na Rally Bohemia Historic nicméně Škodě 130 LR příliš nechybělo, protože až do předposlední rychlostní zkoušky s ní byli o více než dvě minuty ve vedení Jan Frei – Petr Šlegl. Pak se ale opakovala historie a ve zdejším vítězství jim stejně jako loni zabránila technická závada
2.7. 2018
Jan Kopecký zvítězil na Bohemii a obhájil titul.
Jan Kopecký zvítězil na Rally Bohemia pošesté v řadě Jubilejní 45. Rally Bohemia skončila šestým vítězstvím v řadě pro posádku továrního týmu ŠKODA Motorsport Jan Kopecký – Pavel Dresler. Druhé místo obsadili Václav Pech – Petr Uhel. O třetí příčku probíhal v nedělní etapě dramatický souboj hned mezi několika posádkami. Ten nakonec v samotném závěru soutěže dopadl nejlépe pro Nora Ole Christiana Veibyho.
25.1. 2018
Pomyslný start desáté hokejové rychlostní zkoušky je tady.
Již jen několik desítek hodin dělí příznivce i samotné aktéry letošní Rally Ice Tour od pomyslného startu desáté rychlostní zkoušky. Ten totiž proběhne už tuto sobotu, tedy 27. ledna 2018, v 17:00 hodin na zlínském zimním stadionu Luďka Čajky. Na jeho ledové ploše se můžete těšit nejen na tradiční hokejový výběr rallyových specialistů z Moravy a Čech, ale tentokrát se do akce zapojí také slavná jména (nejen) zlínského ligového hokeje.
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447