AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ
22.6. 2019
Rally Bohemia i na nových erzetách.
Vše nasvědčuje tomu, že nové tratě rychlostních zkoušek budou přínosem i z hlediska bezpečnosti. „Díky pomalejšímu a technickému profilu nových tratí na nich předpokládáme nízké rychlostní průměry. Proto na nich nebudou muset být umístěny žádné jezdecky nepopulární a ze sportovního hlediska často sporné zpomalovací retardéry. To je dnes v podmínkách českých soutěží věc už téměř nevídaná. Tento fakt ocenil i zástupce jezdců Petr Černohorský, který trať Rally Bohemia 2019 kontroloval,“ říká ředitel Rally Bohemia
17.6. 2019
Absolutním vítězem se stal Filip Mareš.
Absolutními vítězi letošní XV. Agrotec Petronas Rally se stali Filip Mareš s Janem Hlouškem na Škodě Fabii R5. Druhou příčku nakonec získal po dramatickém závěru soutěže Jan Dohnal na Fordu Focus WRC, třetí pak polský host Grzegorz Grzyb se Škodou Fabia R5. Mareš prokázal své kvality, když během druhé etapy dokázal udržet vedení před dotírajícím Janem Černým. Ten nakonec skončil na trati poslední rychlostní zkoušky s rozbitou převodovkou. Cíl nakonec nespatřil ani Miroslav Jakeš, který sice zdárně absolvoval všechny měřené úseky, ale za cílem toho závěrečného ho zradila elektronika jeho vozu.
17.6. 2019
Dvojité vítězství českých speciálů na rozpálené Sardinii.
Velké důvody k radosti měl i Michal Hrabánek, šéf týmu ŠKODA Motorsport: „Jsem šťastný a hrdý na skvělou týmovou práci našich posádek, která tento výsledek umožnila a díky které vedeme v šampionátu. Máme radost, že naše nová ŠKODA FABIA R5 evo opět funguje jako švýcarské hodinky. Chtěl bych osobně poděkovat všem ve ŠKODA i ŠKODA Motorsport, díky kterým se tento úspěch podařil.“
10.6. 2019
Červencová Rally Pačejov se pomalu hlásí.
Jubilejní XXXX. INVELT Rally Pačejov se hlásí o slovo. A letos s bohatým doprovodným programem. Pačejovská rally se totiž pojede již po čtyřicáté! To dělá z této automobilové soutěže jednu z nejstarších v ČR. Významné jubileum se rozhodli pořadatelé z AMK Pačejov oslavit bohatým doprovodným programem. Vyjde publikace „Rally a Pačejov – Pačejov a rally“, která podrobně mapuje historii této soutěže.
7.6. 2019
Mezi vinicemi se představí stovka soutěžních posádek.
Z došlých přihlášek pořadatelé získali zajímavou startovní listinu se šestnácti prioritními posádkami ASN. Bohužel, jak už je delší dobu známo, v tomto výčtu chybí úřadující mistři světa WRC2 a čeští šampióni Jan Kopecký - Pavel Dresler. Posádka Škody Motorsport se s novým vozem Škoda Fabia R5 Evo představí ve stejném termínu na Rally Italia Sardegna (osmý podnik MS). Fanoušci tak budou muset oželet vítěze posledních čtyř ročníků AGROTEC PETRONAS rally. I přes tuto ztrátu se mohou těšit na 26 vozů specifikace R5 (stejně jako na Valašské rally) a jeden speciál WRC (Jan Dohnal – Ford Focus WRC).
25.12. 2018
Nová sezona startuje opět na Valašsku.
KOWAX Valašská rally ValMez 2019 je poprvé v historii zařazena do sedmidílného kalendáře podniků European Rally Trophy – Central (dále Č. Krumlov, dvě chorvatské soutěže, N. Gorica / SLO, Weiz / A, Lausitz / D). ERT je šampionátem s pravidelnou účastí českých posádek, Ondřej Bisaha v tomto seriálu v sezoně 2018 zvítězil absolutně, Václav Dunovský v hodnocení „dvoukolek“. „Dostáváme se do pomyslné druhé ligy evropských rally soutěží. Věříme, že tento status přiláká na start, kromě českých posádek, i řadu zahraničních dvojic,“ vyjádřila se tajemnice rally Petra Mynářová.
25.12. 2018
Historic Vltava Rallye a Rallye Šumava Klatovy se opět pojedou na konci dubna.
I přes velká letní sucha lze s nadsázkou konstatovat, že od letošních klatovských soutěží uplynulo už hodně vody. Možná i proto stojí za připomenutí, že startovní pole Historic Vltava Rallye obohatil poprvé i tým Past racing z Pyrenejského poloostrova, jehož reprezentanti soutěž opanovali. Po rychlém začátku španělského dua Alonso – Carrera převzala v průběhu soutěže vedení finská dvojice Harri Toivonen – Cedric Wrede, která své tažení dovedla až do vítězného konce.
23.12. 2018
Mistr světa Jan Kopecký zůstává !
"Smlouva podepsaná není, ale jsme domluveni," řekl Kopecký v Mladé Boleslavi, kde tým slavnostně otevřel prostory nového zázemí. "Jak bude konkrétně příští rok vypadat, teď řešíme. Samozřejmě, že mě zajímají závody v mistrovství světa. Bavit se budeme i o republice. Jestli ale pojedeme všechny závody a budeme usilovat o titul, to se teď ladí," uvedl Kopecký, který letos domácí šampionát ovládl pošesté a počtvrté v řadě.
22.12. 2018
Rallye Český Krumlov se pojede opět v květnu.
Polovina května bude na jihu Čech tradičně patřit Rallye Český Krumlov Jedna z nejstarších tuzemských automobilových soutěží napíše své již sedmačtyřicáté pokračování v obvyklém jarním termínu. Ve dnech 17. a 18. května 2019 se v širokém okolí malebného jihočeského města, jehož historické centrum je zapsáno v Seznamu světového dědictví UNESCO, uskuteční tradiční Rallye Český Krumlov.
21.7. 2018
Bohemia 2018 ve zpětném zrcátku.
Jubilejní 45. ročník Rally Bohemia 2018 je již minulostí. Pojďme se proto na letošní „bohemku“ podívat s odstupem v širším pohledu zajímavých statistik, které přinesla. Těžko můžeme začít něčím jiným, než rekapitulací zdejších rekordů, které v posledních letech na Rally Bohemia každý rok vylepšuje domácí tým ŠKODA Motorsport:
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447