AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ
26.8. 2019
Jan Kopecký a Pavel Dresler z Německa vezou ZLATO.
I když Kopecký začal den v opatrném tempu, podařilo se mu ještě zvýšit svůj náskok ve třídě. “Trať byla těžká – na silnici byla spousta štěrku a v lese byly bahnité úseky. Musel jsem být opravdu opatrný”, okomentoval svůj výkon. Jeho mladý týmový kolega Rovanperä dodal: “Ráno to na tvrdých pneumatikách docela klouzalo. Musel jsem jet opatrně, ale nakonec to bylo dobré.” Nakonec zajel nejlepší čas ve své třídě.
24.8. 2019
Štolfa na Zlínsku opět na výbornou.
V tak kvalitní výsledky v celkovém pořadí jsme s naší třináctistovkou ani nedoufali. Takže jsme si cíle splnili vrchovatě,"zhodnotil účinkování v letošní sezóně Jindřich Štolfa. Po jedenáctém místě v celkovém pořadí Mistrovství ČR historických vozů na Vltavě dojeli na skvělém čtvrtém místě při Rally Bohemia a jedenácté místo zopakovali i na náročné Barumce. K tomu přidali jedno třetí a dvě druhá místa ve třídě E1. Soutěže historických vozů jsou stále populárnější a stále početnější jsou i startovní listiny, takže spokojenost s výsledky je veliká.
24.8. 2019
Jiří Pohlídal mladší se raduje ze zisku juniorského titulu .
Zisk titulu juniorského mistra České republiky v rally do sedmadvaceti let si po dokončení náročné domácí soutěže Barum Czech Rally Zlín připsala na své konto zlínská posádka ve složení Jiří Pohlídal mladší – Jan Kubala. Se svým vozem Peuget 208 R2 dokončili Barumku celkově na šestačtyřicátém místě. Ziskem juniorského titulu si zároveň zajistili účast listopadové Rallye du Var ve Francii.
22.8. 2019
Barumku i Peugeot cup ovládl René Dohnal .
Devětačtyřicátý ročník BARUM CZECH RALLY ZLÍN uzavřel MMČR v rally a byl to také finálový závod letošního ročníku PEUGEOT RALLY CUP CZ. Do závodu bylo přihlášeno deset vozů poháru, nakonec odstartovalo devět posádek, včetně dvou slovenských a jedné polské. Legendární Barumku ovládl René Dohnal s Romanem Švecem a tato dvojice se také stala celkovými vítězi Peugeot Rally Cupu 2019. Ze Zlína si odváží ještě další cenné trofeje: vítězství ve třídě 6 a titul Mistrů ČR ve „dvoukolkách.“
21.8. 2019
Alexey Lukyanuk jel na Barumce skvěle a dravě, ale měl i smůlu.
pre tohtoročnou Barum Rally prišlo k dohode medzi slovenským RUFA SPORT Teamom a Sainteloc Junior Team, ktorý Alexey Lukyanuk reprezentuje v rámci celého seriálu FIA European Rally Championship. Úradujúci majster Európy, ale zároveň aj aktuálny líder šampionátu spoločne so spolujazdcom Alexeyom Amautovom a vozidlom Citroën DS3 R5 odštartoval tohtoročnú Barumku tretím časom na mestskej rýchlostnej skúške, čo vôbec nebolo zlé. V sobotu, na už klasických rýchlostných skúškach Alexey dokazoval, že v Zlíne má chuť si nielen pripísať na svoje konto množstvo bodov, ale súťaž aj absolútne vyhrať.
21.8. 2019
Filip Mareš zazářil stříbrem na Barumce a stal se juniorským mistrem Evropy.
Dramatickou podívanou a vypjaté souboje nabídla tradičně legendární BARUM CZECH RALLY ZLÍN. Závěrečný podnik domácího šampionátu a vrchol evropského mistrovství se konal uplynulý víkend a posádka Mareš – Hloušek na něj odjížděla s jednoznačným cílem. Porazit své největší rivaly Ingrama s Whitthockem a vybojovat titul mistrů Evropy do 28 let. Filip Mareš rozhodl až v závěrečné rychlostní zkoušce, když britského jezdce překonal a na nejcennější trofej své dosavadní kariéry dosáhl s minimálním náskokem 0,3 vteřiny!
20.8. 2019
Sachsen Classic startuje ve čtvrtek.
Tým ŠKODA Classic patří k tradičním účastníkům „Mille Miglia Východu“, letos jej mezi dvěma stovkami startujících reprezentuje šest posádek. Již 17. ročník populární soutěže historických vozidel Sachsen Classic odstartuje ve čtvrteční poledne 22. srpna v Drážďanech, cíl uvidí posádky v sobotu u lipské továrny značky Porsche. ŠKODA patří k tradičním účastníkům této atraktivní a diváky velmi oblíbené soutěže, ve spolupráci s německým dovozcem tentokrát nasadí šest atraktivních vozů:
19.8. 2019
Jan Kopecký znovu králem barumky.
Kopecký, jehož spolujezdcem byl Pavel Dresler, vstupoval do nedělní druhé etapy 49. ročníku Barum Czech Rally Zlín z vedoucí pozice. Během všech šesti rychlostních zkoušek si před svými pronásledovateli udržoval dostatečný náskok, na Majáku a Kašavě byl při třináctém, respektive při patnáctém testu vůbec nejrychlejší. Výrazně mu pomohly také problémy, které už v sobotu v závěru první etapy postihly jeho největšího soupeře a úřadujícího mistra Evropy Alexeje Lukjaňuka (Citroën C3 R5). Rodákovi z ruské metropole Moskvy nepomohly ani triumfy v polovině závěrečných erzet. Další z favoritů Rus Nikolaj Grjazin (Škoda Fabia R5) jedoucí s lotyšskou licencí doplatil na havárii v průběhu jedenácté rychlostní zkoušky Pindula.
22.6. 2019
Rally Bohemia i na nových erzetách.
Vše nasvědčuje tomu, že nové tratě rychlostních zkoušek budou přínosem i z hlediska bezpečnosti. „Díky pomalejšímu a technickému profilu nových tratí na nich předpokládáme nízké rychlostní průměry. Proto na nich nebudou muset být umístěny žádné jezdecky nepopulární a ze sportovního hlediska často sporné zpomalovací retardéry. To je dnes v podmínkách českých soutěží věc už téměř nevídaná. Tento fakt ocenil i zástupce jezdců Petr Černohorský, který trať Rally Bohemia 2019 kontroloval,“ říká ředitel Rally Bohemia
17.6. 2019
Absolutním vítězem se stal Filip Mareš.
Absolutními vítězi letošní XV. Agrotec Petronas Rally se stali Filip Mareš s Janem Hlouškem na Škodě Fabii R5. Druhou příčku nakonec získal po dramatickém závěru soutěže Jan Dohnal na Fordu Focus WRC, třetí pak polský host Grzegorz Grzyb se Škodou Fabia R5. Mareš prokázal své kvality, když během druhé etapy dokázal udržet vedení před dotírajícím Janem Černým. Ten nakonec skončil na trati poslední rychlostní zkoušky s rozbitou převodovkou. Cíl nakonec nespatřil ani Miroslav Jakeš, který sice zdárně absolvoval všechny měřené úseky, ale za cílem toho závěrečného ho zradila elektronika jeho vozu.
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447