AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ
25.1. 2018
Pomyslný start desáté hokejové rychlostní zkoušky je tady.
Již jen několik desítek hodin dělí příznivce i samotné aktéry letošní Rally Ice Tour od pomyslného startu desáté rychlostní zkoušky. Ten totiž proběhne už tuto sobotu, tedy 27. ledna 2018, v 17:00 hodin na zlínském zimním stadionu Luďka Čajky. Na jeho ledové ploše se můžete těšit nejen na tradiční hokejový výběr rallyových specialistů z Moravy a Čech, ale tentokrát se do akce zapojí také slavná jména (nejen) zlínského ligového hokeje.
10.1. 2018
ŠKODA vstoupí do nové sezóny s mimořádně mladým týmem.
Po získání všech tří titulů v kategorii WRC 2 FIA Mistrovství světa v rally (WRC) vstoupí ŠKODA Motorsport do nové sezóny s mimořádně mladým týmem. Kromě úřadujícího šampióna Pontuse Tidemanda (27) budou soutěžní vůz ŠKODA FABIA R5 řídit ještě Ole Christian Veiby a Juuso Nordgren, oběma je 21 let, a doplní je ještě 17letý Kalle Rovanperä. Do týmu ŠKODA Motorsport bude patřit také pětinásobný mistr České republiky Jan Kopecký.
5.1. 2018
Sébastien Loeb se kromě Dakaru vrací do WRC.
Loeb získal devět titulů za sebou v letech 2004-2012. Zúčastní se tří kol roku 2018, bude řídit vůz C3. Pojede na štěrku v Mexiku (8.-11. března), na asfaltu na Korsice (5.-8. dubna a na smíšeném povrchu ve Španělsku (25.-28. října). Spolujezdcem francouzského závodníka bude Daniel Elena, který na těchto třech závodních víkendech v Citroënu nahradí Craiga Breena v týmu Total Abu Dhabí. Ve zbývajících deseti kolech pojede Breen vedle Krise Meeka, který bude startovat do všech třinácti rallye.
5.1. 2018
Valaška v závěru března jako kandidátský podnik ERT.
Valašská rally ValMez nejenže ve dnech 23. – 25. března odstartuje Mistrovství České republiky v rally 2018, ale její 37. ročník ponese přívlastek kandidátský podnik European Rally Trophy (ERT) – Central pro rok 2018. To však není jediné zahraniční propojení Valašské rally ValMez v roce 2018. Valaška je podruhé v řadě součástí Valašsko-Tatranského poháru. Ambiciózní pořadatelský tým Valašské rally ValMez 2018 se ke kroku kandidovat do mezinárodního seriálu rozhodl ve snaze zajistit valašské soutěži nejen vyšší sportovní kvalitu, ale také společenskou prestiž. Okolí center rally, měst Valašské Meziříčí a Kopřivnice,
4.1. 2018
Pořadatele Minaříka mrzí neprofesionální přístup některých posádek !
Když se řekne Rallysprint Kopná nebo Mikuláš Rally Slušovice, vždy za organizací těchto automobilových podniků stojí rodina Minaříků z Podkopné Lhoty. Nejpopulárnější český rallysprint na Kopné je spojen od prvního ročníku právě s rodinou Minaříků. Kopná se vrátila v letošním roce po dvouleté odmlce do republikového šampionátu a začátkem dubna úspěšně proběhl již třiadvacátý ročník. Před osmi lety se narodila Mikuláš Rally Slušovice jako volný exhibiční podnik, který každoročně uzavírá domácí motoristickou sezonu.
3.1. 2018
Týmy s vozy Fabia R5 vyhrály kromě WRC 2 také 14 národních titulů !
Týmy s vozy ŠKODA v roce 2017 nevyhrály pouze titul v kategorii WRC 2 v rámci FIA Mistrovství světa v rally, ale také získaly 14 národních titulů a množství regionálních titulů › Pontus Tidemand (27), mistr světa v kategorii WRC 2, Ole Christian Veiby (21), Juuso Nordgren (21) a Kalle Rovanperä (17) budou továrními jezdci s vozem ŠKODA FABIA R5 v roce 2018
14.12. 2017
Vývoj Pola GTI R5 probíhá naplno
„Představení nového vozu Polo GTI R5 veřejnosti bylo skvělým momentem,” uvedl Sven Smeets, ředitel Volkswagen Motorsport. „Blízká příbuznost se silničním vozem Polo GTI je nepochybná. Ve voze Polo pro rallye má rodina GTI dalšího skvělého ambasadora. Náš tým a naši kolegovu ve Volkswagen Design ve Wolfsburgu si za to zaslouží velké uznání. V nadcházejících měsících se musí vůz Polo GTI prosadit v řadě náročných scénářů, tak aby se zajistilo, že může stavět na úspěchu svých předchůdců v rukou zákazníků.”
1.11. 2017
Brněnská AGROTEC SPORTLIFE Rallyshow v novém formátu.
Brněnská rallyshow bude opět součástí festivalu Sportlife, který je zaměřen na nejrůznější sportovní disciplíny, včetně adrenalinových sportů. A rallysport je právě takovou sportovní aktivitou, se kterou se tak budou moci návštěvníci této akce už potřetí v historii seznámit. Významnou novinkou letošní show bude změna formátu. Posádky už nebudou kroužit za sebou na vymezené trati, ale postaví se proti sobě v paralelních jízdách na dvoukilometrovém okruhu v okolí pavilonu Z brněnského výstaviště.
29.10. 2017
Sezónu tradičně ukončí Auto Show.
Auto Show SLOVAKIA RING víta motoristické tímy a rely posádky od roku 2010 a jej ôsmy ročník sľubuje opäť množstvo zvučných mien a skvelých súťažných áut. Každoročne sa tu stretnú mená známe nielen z Majstrovstiev Slovenska v rely či pretekov automobilov do vrchu, ale aj z okruhových disciplín. Diváci sa tak môžu tešiť opäť na niekoľko desiatok špičkových jazdcov i strojov. Fanúšikov rely poteší napríklad legendárny Igor Drotár či stálice profesionálneho tímu L Racing ako Vlastimil Majerčák či Ján Lipták. Boj o najlepšie časy povedie určite aj mnohonásobný slovenský i poľský šampión Grzegorz Grzyb, ale aj náš najlepší okruhový jazdec Štefan Rosina ml.
20.10. 2017
Vyhlášení mistrů rally a Setkání mistrů společně.
Autodrom v Sosnové u České Lípy prošel v letošním roce rekonstrukcí, kdy se obnovy dočkal asfaltový povrch závodní tratě a diváci poznají změny i v zázemí autodromu. Jednou z prvních velkých akcí na autodromu po rekonstrukci bude už šestnácté Global Assistance Setkání mistrů, které pravidelně uzavírá sezonu automobilových soutěží v České republice exhibičním setkáním mistrů volantu z několika motoristických disciplín. Špičkoví závodníci z rally, rallycrossu a autokrosu se znovu utkají o vítězství na Global Assistance Setkání mistrů, které se v tomto roce uskuteční v sobotu 18. listopadu v Sosnové u České Lípy.
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447