AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ
21.1. 2020
V neděli přiletěla první část týmu Buggyra z Dakaru 2020.
fotoTým Buggyra Racing se vrátil z úspěšného Dakaru V neděli odpoledne přiletěla na pražské letiště Václava Havla první část týmu Buggyra Racing, a tak se členové týmu podělili o bezprostřední dojmy z dvaačtyřicátého ročníku slavného Dakaru. Martin Šoltys, jezdec: „Letošní Dakar byl na jednu stranu hodně lehký, protože byl velmi rychlý. Bylo to o tom, že musíte držet plný plyn a nebát se toho, že spadnete do nějaké díry. Těch těžkých etap, jako bylo například loni v Peru, bylo málo. Snad jen dvě. Ale my jsme si Dakar hodně užili a ty zážitky nám nikdo nevezme.“
21.1. 2020
Tomáš Tomeček se při desáté účasti podeváté prosadil na stupně vítězů v Africe.
fotoDvanáctý ročník Africa Eco Race je u konce. Měl nejtěžší tratě, zúčastnilo se ho nejvíc účastníků a nejvíce lidí také mělo čest stanout na břehu Růžového jezera, na cílové rampě jediného opravdového maratonského závodu z Evropy do Dakaru. Tomáš Tomeček se při desáté účasti podeváté prosadil na stupně vítězů. Třetím místem svou bilanci úhledně srovnal do podoby 3-3-3.
20.1. 2020
Martinovi Michkovi došel benzín.
Prvních 200 kilometrů měřeného úseku se Michkovi povedlo, poté ale nastala něco, co je noční můrou každého motorkáře. "Hned od začátku jsme jeli společně s Pedrerem. Chvíli vedl on, pak zase já. Předjeli jsme spoustu závodníků, jenže zhruba 8 kilometrů před tankovačkou mi došel benzín. Nechápu to, protože jsme vyjel s plnou nádrží a nikde nenajel zbytečné kilometry". Michek tak ztratil téměř 40 minut, které ho možná budou stát prvenství v kategorii nováček roku a několik míst v celkovém pořadí.
20.1. 2020
Rozjetý kamion zničil Ouředníčkův výsledek, ale ne jeho bojovného ducha.
fotoVšechno to začalo hektickými přípravami před odplutím Fordu Ranger Dakar a mnoha probdělými nocemi. Pokračovalo zraněným mechanikem a problémy na začátku soutěže a vyvrcholilo těžkou nehodou s kamionem. Ale ani to srdcerváče z týmu Ultimate Dakar Racing nezastavilo na cestě za vysněným dakarským cílem. Tomáš Ouředníček a David Křípal museli opět Rallye Dakar doslova vybojovat. Navzdory okolnostem, které nejtěžší rallye na světě přináší. „Na Dakaru můžeš být třeba po desáté a stejně nikdy nevíš, co tě čeká.
20.1. 2020
Tahle země má pro Dakar velký potenciál, říká Tůma.
fotoJak premiérový ročník na Středním východě dopadl? Pro čtyřkolkáře Zdeňka Tůmu skvěle. Jezdec dokončil legendární soutěž na 9. místě, v desáté etapě dokonce dojel druhý. „Místní tratě byly velmi zajímavé. Dobře jsem se tady orientoval a prakticky ani jednou nezabloudil. Ve srovnání s Jižní Amerikou je tady v Saúdské Arábii nekonečně prostoru pro závodění. Tahle země má pro Dakar do budoucna velký potenciál,“ prohlásil Tůma.
19.1. 2020
Martin Macík ve 12. etapě bronzový a celkově v TOP 5 !
fotoBig Shock Racing se stal nejlepším privátním týmem kategorie. Martin Macík se svou posádkou dokázali do posledních obtížných dunových etap vložit veškerou energii i řidičské a navigační schopnosti. Na trati si posádka uměla vždy poradit i s nečekanými událostmi. Jistou vyrovnanou jízdou se tak Macíkovi povedlo zopakovat svůj nejlepší dakarský výsledek z roku 2018. A čeští závodníci tak znovu potvrdili, že ve své kategorii patří mezi nejlepší. Karel, týmový speciál, vyvinutý a postavený šéfem týmu Martinem Macíkem starším v sedlčanských dílnách se při svém prvním startu v nejnáročnějším motoristickém závodě dobře osvědčil, když neohroženě držel krok s továrními vozy.
19.1. 2020
Buggyra s oběma posádkami úspěšně v cíli !
fotoByl to dlouhý a těžký Dakar, shodly se v cíli obě posádky. Nechyběly rychlé pisty, kameny, písčité pláně i dunová pole. Byl to velký skok od toho, co zažívali jezdci v uplynulých letech v Jižní Americe. Vyrovnaný výkon předvedla posádka ve složení Martin Šoltys, David Schovánek a Tomáš Šikola, kteří o umístění v první desítce přišli až v samotném závěru soutěže. „Pomalu se určitě dnes nejelo. My ale měli jeden cíl, a to za sebou udržet jednoho z jezdců Mazu. A to se podařilo. Chtěli jsme být ve výsledcích výše, ale určitě mě to nemrzí. Jeli jsme sem s tím, že si to užijeme. V posádce jsme měli letos velkou pohodu bez rozepří.
19.1. 2020
Martin Prokop dokončil další ročník Dakaru v řadě.Jako 12.
fotoSvoje účinkování ve svém pátém Dakaru - po sérii čtrnáctého, jedenáctého, sedmého a šestého místa - zhodnotil jihlavský pilot Fordu Raptor RS Cross Country takto: „Každý Dakar je těžký a je skvělé, že jsme zvládli dokončit další ročník v řadě. Auto, posádka a celý tým jsou bezpečně v cíli. Bohužel je tu malinko příchuť ne úplné spokojenosti, protože po celoročních přípravách a úsilí jsme nebojovali o přední pozice, jak jsme byli zvyklí, a výsledek není takový, jak jsme si představovali.
18.1. 2020
Aleš Loprais úspěšně a sedmý v cíli Dakaru.
fotoV celkovém hodnocení obsadila nová Praga V4S DKR v barvách Instaforex Loprais Teamu sedmou příčku. Krátká speciálka v bezprostřední blízkosti cílové destinace představovala pomyslnou třešničku na dortu premiérového saúdskoarabského ročníku dakarské rally. Časy dosažené na tomto úseku se už nezapočítávaly do celkových výsledků, ale před zraky fanoušků šlo o show a prestiž. Praga se startovním číslem 502 zdolala třináctikilometrový úsek za deset minut a tři sekundy a ve výsledcích se zařadila na třetí místo za dvojici Kamazů.
16.1. 2020
Martin Prokop se ve zkrácené 10. etapě posunul na 13. místo .
fotoMartin Prokop: „Na začátku neutralizace jsme se dozvěděli, že je etapa zastavena, což je vzhledem k okolnostem dobré rozhodnutí. Helikoptéry mají spoustu práce v prvním úseku a ještě ke všemu se zvedá silný vítr a opravdu hodně se práší. Pro nás jeto trochu škoda, protože jsme se na těžkých dunách snažili trochu zabrat a nahnat ještě nějaký čas, ale rozhodnutí již padlo. Teď nás čeká maratonský bivak a příprava na další duny v zítřejší etapě. Držte nám palce, ještě bojujeme!“
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447