AutoasistvseOvinu.czAutoelektrikaTravelAsistE-motorsportVACHTA.CZ
<< Zpět na archív

Dvojité vítězství českých speciálů na rozpálené Sardinii.

(17.6. 2019)
Kompletní stupně vítězů v kategorii WRC 2 Pro na Sardinii pro vozy Fabia R5.
Neděle
Na poslední den Rally Italia Sardegna zbývaly už jen dvě rychlostní zkoušky, jako obvykle projížděné dvakrát. Obě posádky týmu ŠKODA Motorsport na vozech ŠKODA FABIA R5 evo tentokrát zvolily bezpečné, udržovací tempo. S výrazným náskokem před soupeři jak v kategorii WRC 2 Pro, tak i v celé třídě RC2, už nemělo smysl riskovat jízdou naplno.
 
Přesto dokázaly obě posádky, Kalle Rovanperä – Jonne Halttunen a Jan Kopecký – Pavel Dresler, svůj náskok nejen udržet, ale dokonce zvýšit. Rovanperä dojel do cíle poslední RZ Argentiera, jejíž trasa se táhla po strhujícím sardinském pobřeží, s konečným náskokem 24,6 sekundy před Kopeckým a 2:48,4 před Loubetem, který s vozem FABIA R5 dojel na třetím místě.
 
 
 
Následoval ho Kajetanem Kajetanowicz, taktéž s vozem ŠKODA. V první desítce se dohromady umístilo šest vozů FABIA R5.
 
„Byla to jedna z nejtěžších rallye, které jsem jel. Naučili jsme se hodně užitečného o řízení, o rozpisech i o našem autě. Musím poděkovat týmu – skvělá práce,“ řekl Rovanperä v cíli poslední rychlostní zkoušky. Jeho týmový kolega Kopecký k tomu dodal: „Je to opravdu skvělé. Děkujeme týmu, který opět připravil skutečně perfektní auto.“
 
Velké důvody k radosti měl i Michal Hrabánek, šéf týmu ŠKODA Motorsport: „Jsem šťastný a hrdý na skvělou týmovou práci našich posádek, která tento výsledek umožnila a díky které vedeme v šampionátu. Máme radost, že naše nová ŠKODA FABIA R5 evo opět funguje jako švýcarské hodinky. Chtěl bych osobně poděkovat všem ve ŠKODA i ŠKODA Motorsport, díky kterým se tento úspěch podařil.“
 
Tým ale ani po úspěchu na Sardinii nebude spát na vavřínech a již se začíná pilně připravovat na nadcházející Finskou rallye. 
FaceBook FaceBookGoogle GoogleJagg JaggLinkuj Linkuj
Provozovatel portálu: Jiří Vachta jiri@vachta.cz; mob: +420 739 229 447